в днешния брой Нюрнберг смаза ЦСКА

Нюрнберг смаза ЦСКА

22-01-2020 Тема спорт

ЦСКА допусна тежка загуба с 0:5 от немския Нюрнберг в първия си мач на испанска земя. 16-ият във Втора Бундеслига изнесе лекция на армейците, като им вкара два гола през първата част и още три след почивката. Червените доста рядко затрудняваха Нюрнберг, но все пак стигнаха до три чисти положения през втората част, Ахмедов на два пъти и Юрич веднъж обаче изпуснаха.
ЦСКА се представи доста слабо в дефанзивен план, като се пропукваше много често, най-вече по фланговете. Трябва да се отбележи, че армейците имаха тренировка сутринта преди мача и бяха видимо изморени, докато Нюрнберг е във финалните етапи на своята подготовка. Немският тим удари и Байерн Мюнхен в контрола - с 5:2.
Милош Крушчич отново използва две различни схеми - 4-2-3-1 до почивката и 4-4-2 след това. По същия начин ЦСКА действаше и в първия си спаринг срещу Каспий (4:0). Кери пак беше позициониран отляво в защита, а Гълъбов единствен записа 90 минути. Червените отново имаха стремеж да пресират високо, но Нюрнберг се освобождаваше лесно от натиска. През първата част за армейците играха предимно основните футболисти от есенния дял. След повече от 3 месеца сред титулярите се завърна Бикел, а в мача започна и спряганият именно за Нюрнберг Рубен Пинто.
Още в 33-ата секунда точно Пинто можеше да реализира, след като получи добър пас отдясно от Евандро. Португалският халф обаче шутира в ръцете на стража. Оттам Нюрнберг пое диригентската палка. Немците имаха осезаемо превъзходство в притежанието на топката, а и бяха доста по-ефективни от ЦСКА. Съперникът бързо намери слабото място на армейците - десния фланг. Гълъбов доста често бе преодоляван, а Евандро не му помагаше в дефанзивен план. В 10-ата минута Хак изскочи сам отляво в пеналта, но шутира по диагонал в аут. В 29-ата обаче Нюрнберг поведе след атака отляво. В отбраната на ЦСКА настъпи неразбирателство, което позволи на Черин да шутира, но Мазику блокира топката пред голлинията. След това обаче Лохкемпер нанесе силен изстрел с левия крак и реализира за 1:0.
В 33-ата немците удвоиха. Този път Хандверкер проби отляво през Гълъбов и центрира, а Лохкемпер с прекрасен шут от въздуха матира влезлия секунди по-рано Черниаускас за 2:0. В ситуацията пък Мазику бе изпуснал голмайстора.
Малко след това Пинто стреля в аут след заучено изпълнение на фаул.
След почивката ситуацията на терена не се промени значително. Нюрнберг беше доста по-опасният отбор и когато вдигаше темпото, с лекота стигаше до положения. В 62-ата минута Юрич стреля опасно от дистанция, но стражът спаси. В 66-ата обаче резултатът стана 0:3. За пореден път Гълъбов беше преодолян, последва центриране по земя и Кери, в опит да изчисти, прати топката в собствената врата.
В 70-ата Давидов пусна добър пас за Ахмедов, който след рикошет успя да се откъсне сам срещу стража. Таранът стреля с левия крак, но малко над вратата. 120 секунди по-късно Нюрнберг пак реализира. Бесонг напредна отдясно през Кери и подаде на Фрай, който разстреля стража Шаламанов за 4:0.
В заключителните минути ЦСКА стигна до две чисти положения. В 85-ата Малинов центрира, а Ахмедов сам срещу стража стреля с глава, но в аут. В 87-ата пък Юрич остана очи в очи с вратаря, но изстрелът му беше отразен. В последната минута Гълъбов фаулира Бесонг и Нюрнберг получи дузпа. Звездата на тима Йоханес Гайс застана зад бялата точка и преодоля Шаламанов с прецизен удар в десния ъгъл за 5:0.