в днешния брой Нойнер ги закръгли на 30

Нойнер ги закръгли на 30

03-02-2012 Тема спорт

Двукратната олимпийска ??ампионка и лидерка в генералното класиране за сезона Магдалена Нойнер спечели спринта на 7,5 километра от Световната купа по биатлон в Холменколен (Нор). 24-годи??ната германка повали всичките 10 ми??ени и измина дистанцията за 20:41.9 мин. Така тя постигна юбилейна 30-та победа в кариерата си. Втора се класира Дария Домрачьова (Блрс), която допусна една гре??ка и остана на 38,2 секунди след победителката. Трета е Тора Бергер (Нор) също с един пропуск и изоставане от 48,9 сек.
От българките с най-предно класиране е Емилия Йорданова - 44-та без гре??ка в стрелбата и на 2:47.4 минути след Нойнер. Нина Кленовска е 58-ма с една гре??ка, а Дафинка Коева е последна - 75-та със 7 пропуска!