28-02-2016 Нови нули в „Овча Купел”

Нови нули в „Овча Купел”

28-02-2016 Тема спорт

Славия и Берое не успяха да си вкарат гол и завър??иха 0:0 на "Овча купел" в мач от 22-ия кръг на "А" група. Нулевото равенство е второ поред за "белите" тази пролет пред своя публика след това с Черно море миналата седмица. Гостите пък изпуснаха възможност да си върнат второто място, след като вчера Левски ги измести. Тимът на Петър Хубчев се изравни със "сините" с актив от 34 точки, но поради по-слаби показатели е трети. Домакините пък останаха на четвърто място с 32 точки.
??грачите водени от Александър Тарханов все още нямат гол под негово ръководство в първенството, но за сметка на това увеличиха серията си на пет поредни мача без допуснат гол във вратата на Георги Петков. Последното попадение във вратата на столичани е при загубата в дербито с Левски на 29-и ноември, когато Джереми де Ноойер донесе победата с 2:0 на "сините" още през първата част на "Георги Аспарухов".
Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на бив??ия играч на Левски ??ван Здравков и бив??ия международен футболен съдия Любчо Славчев.
Двама дебютанти започнаха от първата минута. Георги Сърмов бе титуляр за гостите, а Донел Муканза за домакините.
В 9-ата минута Джоман пропусна да даде аванс на "зелените" от отлична позиция. Стивън Петков бе заменен от ??смаил ??са в 26-ата минута. В 30-ата минута Елиа?? с глава също пропусна да се разпи??е, като стреля слабо и Георги Петков спаси. В 37-ата минута Николай Йорданов спести червен картон на Елиа??, който удари с лакът Стефан Велков, а вече има??е жълт картон. Реферът даде такъв на ??саил ??са, който скочи заедно с Велков и Елиа??, но няма??е вина.
В 43-ата минута домакините пропуснаха най-добрата си възможност за първата част. Сердеров преодоля майсторски Зехиров, след което стреля. Топката мина успоредно по голлинията, а след това стигна до Муканза, който подаде на Балджийски. Бив??ият младежки национал обаче стреля над гредата.
На почивката Муканза бе заменен от Дуде Догала. Положенията продължиха да липсват, а Сърмов бе заменен от Георги Андонов. В 75-ата минута ??ванов с глава стреля слабо в ръцете на Петков. Капитанът на гостите бе изгонен в 84-ата минута, след като в рамките на една минута си изкара два жълти картона.
Славия - Берое+70
Въпреки своето предимство в последните минути Славия не успя да стигне до голов удар и срещата завър??и 0:0.
Равенството бе общо 20-о от 97 мача между двата тима в "А" група. "Белите" имат предимство от 45 на 32 срещу Берое при победите. Дне??ната среща бе под номер 50 в София между тях в елита, а равенството е девето. Победите останаха 32 за домакините, докато Берое пропусна да запи??е своя 10-и успех при гостуване на Славия.
На 3-и март играчите на Хубчев приемат "моряците", докато "белите" гостуват на Ботев (Пловдив) в първото си гостуване за 2016 година.