29-01-2012 Неубедителна Барса остана на седем точки зад Реал

Неубедителна Барса остана на седем точки зад Реал

29-01-2012 Тема спорт

Европейският ??ампион Барселона продължи с неубедителните си изяви като гост и направи 0:0 с Виляреал на "Ел Мадригал" в среща от 21-вия кръг на Примера. Гре??ната стъпка позволи на Реал Мадрид да се откъсне на върха с цели седем точки аванс. Уморени изглеждаха гостите от "Камп Ноу", а Лионел Меси направи два големи пропуска. Четвъртата поредна титла изглежда илюзия с оглед безгре??ната и победна игра на Реал Мадрид срещу всички, с изключение на Барса.

Джосеп Гуардиола избра система 3-4-3 с Жерард Пике в центъра на защита, а до него - Карлес Пуйол и Ерик Абидал. Хавиер Масчерано влезе в халфовата линия до Серхио Бускетс, а като флангови нападатели заиграха Даниел Алве?? и Адриано Корея. Франсиско Молина заложи на 4-4-2 с Марко Рубен и младия Хоселу най-отпред.

С началото на срещата "синьо-червените" поеха игровата инициатива. В третата минута Алве?? първи се озова на добра позиция, но не стреля добре. В деветата "жълтите" проведоха страхотна атака с двойни подавания, завър??ила с удар на Рубен Калмаче - Кани, но Виктор Валдес лесно улови. След четвърт час игра отново Алве?? бе??е в наказателното поле, но Гонсало Родригес предотврати опасността.

В 17-ата Лионел Меси се измъкна от засадата и сам срещу Диего Лопес копна над него много технично, но топката не влезе в мрежата. Гонсало притича и я остави да излезе на сантиметри от гредата. В средата полувремето кастейонци застрахи??а много сериозно вратата на каталунците. Ерик Абидал на два пъти се намеси ключово в рамките на две минути. В 27-ата Хавиер Масчерано изби с глава от голлинията след мелле. В 35-ата Рубен надбяга Пуйол, но ??утира над гредата.

В следващата минута в рамките на 50-ина секунди първо Валдес майсторски изби силен и точен удар на Марку?? Сена, а след това правилно съдията не зачете гол на Гонсало Родригес. В 41-вата Меси пусна хитър пас към Сеск, но "четворката" не овладя на прекрасна позиция. Като цяло полувремето мина с поделено надмощие и интересни моменти и в двете посоки.

Барса започна второто полувреме с четирима бранители, като Масче се върна в отбрана. Натисна "подводницата" в началото. В 47-ата минута Борха Валеро падна за дузпа след борба със Серхио Бускетс. Останаха съмнение за нару??ение, но съдията Тей??ейра Витиенес, свирил и мача на каталунците срещу Реал Мадрид преди три дни, залълча.

Много трудно организираха акциите си момчетата на Гуардиола. Адриано Корея на два пъти (52 и 57) предоля по един-двама бранители, но не намери паса. В 60-ата минута възстановеният само за три дни Алексис Санчес замени Жерард Пике в търсене на гола. Безидейни изглеждаха нападенията на гостите от "Камп Ноу". Пролича липсата на Андрес ??ниеста.

В 74-ата минута Алексис Санчес се подхлъзна във важния момент в наказателното поле. В 76-ата дебют в Примера за Барса направи 20-годи??ният флангови нападател Критиан Тейо. В 79-ата Тейо влезе страхотно по лявото крило, извади към Сеск, чийто ??ут намери напречната греда. Тейо не успя да стигне до добавка.

В 84-ата отново този Тейо се откъсва??е страховито, но Гонсало Родригес почти съблече фланелката му. В 87-ата минута се откри втората чиста възможност за Меси в срещата. Аржентинецът се откъсна сам срещу Диего Лопес, но би в тялото му. При добавката Сеск стреля безкрайно високо. В 89-ата отново Лео ??утира ниско, но Лопес лесно улови.

Това е ??есто реми на каталунците в Ла Лига и въпреки че барселонци имат само една загуба (срещу Хетафе) са далеч зад устремения Реал Мадрид. Виляреал записа важна точка в борбата си за оцеляване.