16-01-2018 Непобедими

Непобедими

16-01-2018 Тема спорт

Барселона сътвори невероятен обрат от 0:2 до 4:2 при гостуването си на Реал Сосиедад в мач от 19-ия кръг на Примера дивисион. Каталунците постигнаха първи успех на „Аноета“ от близо 11 г. за първенство. При последната победа на Барселона в Сан Себастиан (2:0 на 5 май 2007-а) начело на блаугранас бе Франк Рийкард. Каталунците бяха без успех тук от 7 визити (2 равенства и 5 загуби), което бе най-ло??ата им серия навън в Ла Лига през новия век.
Експрес Барселона е убедителен лидер без загуба с 51 т. и има аванс от 9 пункта пред втория Атлетико М и цели 19 пред ??ампиона Реал, който е четвърти с мач по-малко.
Гостите започнаха по-активно на традиционно неудобния им „Аноета“. Още в 3-ата минута Луис Суарес се опита да пробие между двама защитници на Реал Сосиедад, но вратарят Херонимо Рули предотврати опасността. Аржентинецът се справи и с откъсналия се срещу него Сержи Роберто, изведен от Меси. Скоро и Лео тества сънародника си, но ??утът му бе неточен.
?? когато голът уж се пече??е пред вратата на Реал Сосиедад, той падна в отсрещната. В 11-ата минута изпуснатият Вилиан Жозе бе точен с глава за 1:0. Попадението вля самочувствие у домакините, които в 20-ата минута бяха близо до удвояване на резултата, ако не бе самопожертвувателната намеса на Томас Вермаелен при ??ут на Серхио Каналес. В 31-ата минута вратарят на блаугранас Тер Щеген със сетни усилия спаси удар на халфа на синьо-белите.
Силната игра на Каналес все пак доведе до 2:0, след като юно??ата на Сантандер асистира на Хуанми в 34-ата минута. Лидерът усети накъде отиват нещата, взе нещата в ръцете си и не спря, докато не си осигури победата. Пет минути по-късно посрещнатият с огромна доза скептицизъм Паулиньо намали със своя гол №8, запу??вайки устите на критиците си. Бразилецът почти няма??е как да сбърка при паса на Суарес, но от ключово значение бе, че се оказа на точното място в нужния момент.
През втората част Барселона не остави съмнение в превъзходството си, а обратът бе въпрос на време. В 49-ата минута Меси пропусна, но в следващата Бълхата даде възможност на Луис Суарес да прояви хищническия си инстинкт, прехвърляйки вратаря за 2:2.
Обратът стана факт в 71-ата минута с второто попадение на Канибала в мача. Тук реално интригата приключи, тъй като баските нямаха отговор срещу лидера. В 82-ата минута Рули спря Меси, но 3 по-късно бе безпомощен при ювелирното му изпълнение от фаул за крайното 2:4.
„Много труден мач, но ни помогна това, че при 0:2 бързо върнахме един гол. След почивката отборът бе??е пределно мобилизиран. Започнахме да пресираме високо и стигнахме до победата. Най-важното е, че вярвахме в обрата, въпреки че играхме на неудобен за нас стадион и срещу много силен противник. Прекъснахме дълга серия без победа на „Аноета” и съм доволен както от играта, така и от това, че наваксахме изоставане от два гола”, коментира треньорът на гостите Ернесто Валверде.
„В определени периоди от първото полувреме домакините бяха по-добри от нас и реализираха две от положенията си, което само доказва колко трудно е да се спечели тук. Бяхме сериозно затруднени да преодоляваме пресата им”, завър??и наставникът на Барселона.