07-11-2015 Нафтата оглави НВЛ

Нафтата оглави НВЛ

07-11-2015 Тема спорт

Пирин нанесе втора загуба на ЦСКА

Нефтохимик излезе начело на волейболното ни първенство. Бургазлии постигнаха третата си поредна победа в т.н „Суперлига”, след като се наложиха над новака в ??ампионата Тетевен с 3:1 гейма. Момчетата на Петър ??лиев обаче не стигнаха толкова лесно до успеха. Те бяха затруднени от гостите във втората част, в която чак в края намериха сили да спечелят с 25:22. В третата пък съставът на Петър Мечкаров дори успя да обърне и след като изостава??е през по-голямата част от времето, стигна до 25:23. Това обаче бе максимумът, до който гостите се добраха.
В Разлог Пирин нанесе втора поредна загуба на ЦСКА. Селекцията на ??ван Дурев удари армейците за чисто 3:0, постигайки втория си успех през сезона. Червените показаха класа единствено във втория гейм, когато двата отбора се захапаха, но отново домакините бяха тези, които ликуваха след 32:30.
В друга среща от кръга, Арда изненада един от претендентите за челото в класирането – Добруджа. Пред около 800 зрители в Кърджали домакините спечелиха нови три точки, след като надиграха състава на Мирослав Живков с 3:1. Това бе второ тежко поражение за вице??ампионите, които бяха отнесени на старта с 3:0 от Марек.