в днешния брой Наследникът на Раул

Наследникът на Раул

18-02-2014 Т. ГОНСАЛЕС-МАРТ??Н, АБС

Реал М изпреварил Барса за подписа на Хесе Родригес

20-годи??ният Хесе Родригес изигра поредния си силен мач за Реал Мадрид в неделя, когато откри резултата още в петата минута при победата с 3:0 над Хетафе. Младият нападател вече има 8 гола от началото на кампанията и уверено върви по стъпките на легендарния Раул, който в дебютния си сезон за Белия балет (1994/95) отбеляза 10 попадения. За първи път през новия век юно??а на Кралския клуб успява да се наложи по-трайно в първия състав! Хесе няма да спре дотук и си постави за цел до 4 години да спечели "Златната топка".

Хесе е роден в Лас Палмас на 26 февруари 1993-а. Започва кариерата си като юно??а в местните Ел Пилар (2003/05) и Уракан (2005/07). Още тогава се отличава с бързината си и страхотния дрибъл най-вече по лявото крило. Класата му е очевидна и много скоро привлича вниманието на грандовете. "Барса също го иска??е, но закъсня да го вземе", разкрива неговият откривател Сиксто Алфонсо. Каталунците пристигат с изгодна оферта за него и семейството му, но по онова време Хесе вече е подписал предварителен договор с Реал Мадрид.
В мадридската столица акостира през 2007-а и веднага впечатлява с изявите си в юно??еските формации на Кралския клуб. "Невероятно е това, което прави", хвалят го съотборниците. В едно от дербитата при подрастващите срещу Атлетико Мадрид обаче изпуска нервите си и

удря с глава съдията

??ма доста проблеми с дисциплината, лесно пада в капана на провокациите. "Трябва??е да подобри постоянството в работата си", казва Рубен де ла Ред, който е наблюдавал изявите му в ??колата. Заради инцидента със съдията го наказват за 14 мача. За момент през ума му минава мисълта дори да се откаже от футбола, но в крайна сметка санкцията го мотивира още повече. Мечтае да триумфира и да купи къща на родителите си. Днес го сравняват с Раул, но неговият пример е Кристиано Роналдо. Португалецът често му дава съвети, а в стила на игра на двамата се наблюдават доста прилики. Сега, когато Роналдо е наказан, на неговата позиция по лявото крило играе именно Хесе. Младокът е силен и с двата крака, за него не е проблем да играе и на позицията на Бейл по десния фланг, както и на върха на атаката. Специалистите са категорични, че Хесе и Деулофеу, който е собственост на Барса, но е под наем в Евертън, са бъдещето на испанския футбол.
През юли 2011 г. Хесе е

повикан от Жозе Мауриньо

да участва в предсезонното турне на първия отбор. Прави неофициален дебют за мъжете на Реал по време на контролата с ЛА Галакси на 17 юли. Влиза в 64-ата минута на мястото на Кайехон. На 6 декември отново е повикан от Мауриньо. Този път влиза в групата за мача с Аякс от Шампионската лига, но не се появява в игра. Само 6 дни по-късно обаче сменя Кристиано Роналдо 15 минути преди края на двубоя с Понферадина за Купата на краля. На 24 март 2012 г. прави дебют и в Примера дивисион. Отново сменя Роналдо за последните 10 минути на домакинската победа с 5:1 над Реал Сосиедад.
През сезон 2012/13 Хесе счупи рекорда на Емилио Бутрагеньо за най-много голове за дублиращия отбор в рамките на един сезон. Младокът се разписа 22 пъти в Сегунда дивисион и още тогава на всички стана ясно, че има качествата да играе във всеки тим от Примера. Миналото лято подписа нов 4-годи??ен договор с Реал и по този начин бе сложен край на всички слухове, че може да напусне Кралския клуб. Новият треньор Карло Анчелоти започна да му гласува все повече доверие. През кампанията вече има 15 мача за първенство, 3 в Шампионската лига и 8 за Купата на краля.

Поливалентен нападател

е, защото може да играе на всички позиции в атака. Факт е, че в повечето мачове засенчи дори рекордната покупка Гарет Бейл. За него Анчелоти коментира: "Хесе е само на 20 години, но вече вкарва във важните мачове". Бив??ият халф Гути добавя: "Той е най-талантливият от новото поколение играчи на Реал Мадрид". Зинедин Зидан, който е помощник на Анчелоти, също го обожава. "Направете път за Хесе!", написа мадридският в. "Марка" на първа страница и допълва: "Това момче не се страхува да се изправи срещу големите в Примера дивисион". Силното представяне най-вероятно ще му донесе и повиквателна от Висенте дел Боске в националния отбор за световното първенство в Бразилия.
---------------
Бележи средно на
99 минути в Примера

Хесе Родригес играе сравнително рядко, но бележи много. Средно на всеки 99 минути той се разписва в Примера дивисион. ??зиграл е 15 мача, 493 минути е бил на терена, а в тях е вкарал 5 гола. ??ма и 4 асистенции. В повечето от двубоите се появява??е като резерва. За сравнение Кристиано Роналдо този сезон вкарва на всеки 84 минути, а Меси – на всеки 95.
Другите 3 гола на Хесе са за Купата на краля. Прави впечатление, че той вече успя да се разпи??е на някои от най-големите стадиони в ??спания. Отбеляза срещу Барселона на "Ноу Камп", срещу Атлетик Билбао на "Сан Мамес" и срещу Валенсия на "Местая", има гол и в мадридското дерби с Атлетико Мадрид.
Хесе също изигра и три мача в Шампионската лига през кампанията (срещу Копенхаген, Ювентус и Галатасарай), но събра едва 47 минути в тях и все още чака първия си гол в турнира.