08-01-2016 Напуснахме Берлин с наведени глави

Напуснахме Берлин с наведени глави

08-01-2016 Паулина АНДРЕЕВА

Националният ни отбор не успя да постигне чудото в Берлин. Волейболистите на Пламен Константинов отстъпиха на Франция с 0:3 гейма и напуснаха с наведени глави олимпийската квалификация. Лъвовете се нуждаеха от чист успех, при това с 21 точки разлика от трите части, за да продължат битката за ??грите в Рио. Срещу европейския ??ампион и с толкова много проблеми в състава обаче, това на практика бе невъзможно. Още повече, че Гибона явно също се бе предал предварително, като остави на скамейката от началото Владимир Николов, Теодор Салпаров и Георги Братоев.
В резултат очаквано петлите тръгнаха с лек превес и поведоха с 4:1, но до първото техническо прекъсване двата тима бяха с изравнени сили. При 13:9 Константинов замени Тодор Скримов с Мартин Божилов, който направи някои добри включвания в преди??ния мач, но френския натиск от сервис продължи и до втората пауза разликата вече бе 5 точки. Отново след ло??о посрещане на Градинаров резултатът се покачи на 21:16, а Льо Гоф сложи точка на спора за 25:19. С този гейм французите на практика се класираха за полуфиналите и остава??е само да доиграят мача.
Това позволи на селекционера им Лоран Тили да даде почивка на основните си волейболисти. Трикольорите привидно се възползваха от този факт и стигнаха до изненадващ аванс от 11:6 след успе??ни изяви на Николай Учиков и Теодор Тодоров. За съжаление в заключителната част на гейма, петлите бързо стопиха разликата и с отлично нападение от страна на Никола Маре??ал обърнаха резултата, за да вземат гейма за 25:20!
Видимо без настроение и тотално обезверени в третата част националите тръгнаха колебливо, а гре??ките им при сервис позволиха на французите, без никакво усилие да дръпнат в резултата. Влезлия като резерва чернокож диагонал на петлите Мори Сидибе се позабавлява на терена, увеличавайки преднината на тима си, за да бъде сложена точка на спора след 25:15 и едва 71 минути игра!
При отсъствието на Владо Николов, Учиков бе най-резултатен с 13 точки (54% в атака). На??ите направиха общо едва 4 блокади и само 1 ас в срещата, като бяха със скромните 13% перфектно посрещане, допускайки цели 20 гре??ки. От другата страна Маре??ал завър??и с 12 точки (2 блокади и 91% в атака). Европейският ??ампион наниза и 7 аса (4 на Жулиен Линел) и съвсем логично и заслужено се класира на полуфинал, печелейки групата след 3 успеха и само един загубен гейм.