15-06-2020 Наполи стигна до Рим

Наполи стигна до Рим

15-06-2020 Тема спорт

Наполи си осигури битка срещу Ювентус за Купата на Италия, след като завърши 1:1 у дома в полуфинален реванш срещу Интер и продължи с общ резултат 2:1. На „Сан Паоло” гостите откриха с куриозен гол директно от корнер на Кристиан Ериксен (2), а Дрис Мертенс (41) изравни. Наполи за 10-и път ще спори за националния трофей, като в 5 от случаите е ликувал. Сега обаче за първи път съперник ще е Ювентус. Спорът за трофея е на 17 юни, сряда, на римския „Олимпико”.
Ключовият момент в мача бе в рамките на 60 секунди между 40-ата и 41-ата минута. Първо Антонио Кандрева се озова от дясното крило диагонално в чиста позиция сам срещу вратаря Оспина и вместо да подаде на свободния до него Ериксен, заложи на силата и колумбиецът изби хамалския му удар. Корнерът не доведе до нищо, стражът силно изпрати топката към лявото крило, където заспалата защита на нерадзурите бе разсечена от Лоренцо Инсинье. Неизвестно защо да го пресрещне се оказа Ериксен, за капитана на домакините бе детска игра да го преодолее и вече озовал се в наказателното поле за разлика от полакомилия се Кандрева, сервира на Мертенс пред зейналата врата за 1:1. До края на двубоя имаше достатъчно време, но ако резултатът бе станал 2:0, Наполи много трудно би се върнал в мача, докато гостите загубиха психологическото си предимство.
Иначе двубоят започна мечтано за нерадзурите. Ериксен (2) врътна топката от корнер вдясно от Оспина, никой от скочилите играчи не я засече и сюрпризираният вратар я извади от мрежата си – 0:1. Вместо да разклати колумбиеца, гафът го мобилизира и до края на мача той се отличи с брилянтни намеси. До почивката Оспина отказа на два пъти Ромелу Лукаку, след което се превърна и в съавтор на изравнителния гол. Жълтият картон, който получи, обаче го превърна в зрител на финала.
През второ полувреме Интер притисна домакините и стигна до две чисти положения. Първо отлично включилият се на мястото на разочаровалия Лаутаро Мартинес - Алексис Санчес (75), за малко не порази целта с удар по диагонала, а след това Оспина (82) виртуозно отрази разстрелващ шут на Ериксен. Датчанинът, който стана автор на първия постпандемичен гол в Италия, изигра силен мач, но дуетът в атаката на гостите изневери. За Наполи Инсинье на два пъти пропусна да направи обрат, но и така кампанците си свършиха работата.