в днешния брой Най-големият срам за сър Алекс

Най-големият срам за сър Алекс

24-10-2011 Никола СТЕФАНОВ

Сити преби Юнайтед с 6:1, червените дяволи не бяха падали така на “Олд Трафорд” от 56 години

Шампионът на Англия Манчестър Ю получи невероятен ??амар, който ще се помни десетилетия наред. Защото червените дяволи не просто загубиха, а бяха буквално пребити като кучета с 1:6 от градския враг Ман Сити. ?? то насред “Олд Трафорд” - същата онази непреодолима крепост, където тимът на сър Алекс Фъргюсън бе??е спечелил 19 поредни мача във Вис??ата лига и не бе??е победен за първенство чак от април 2010 г.
С успеха Ман Сити дръпна с 5 точки аванс на върха във Вис??ата лига и макар все още да се намираме в твърде ранен етап от сезона, очевидно гражданите направиха много сериозна крачка към първа титла за клуба от 1968-а насам. Огромните инвестиции на катарските собственици на небесносините дават все по-голям резултат, тъй като, добавяйки победата за ФА къп през пролетта, гражданите лека-полека почват да изместват Юнайтед от трона на абсолютен футболен доминатор в града.
Поражението с 1:6 е най-гръмката за сър Алекс Фъргюсън, който води Юнайтед от 25 години. “Това е най-ло??ият ни ден изобщо.

Никога не съм имал по-ло?? резултат

Дори като футболист не помня да съм губил с 1:6. Просто не мога да повярвам”, заяви мениждърът. Манчестър Ю допусна 6 гола на “Олд Трафорд” за първи път от 1930-а, когато Хъдърсфилд и Нюкасъл в рамките на няколко дни си тръгват с успехи 6:0 и 7:4. С 5 гола разлика у дома Манчестър Ю не бе падал от 1955 г., когато отново Сити го победи с 5:0. Така вчера??ният ден беляза най-ло??ата загуба на “Олд Трафорд” от 56 години насам.
В големия герой на дербито се превърна ло??ото момче Марио Балотели. Младият италиански нападател на практика сам ре??и мача - вкара първите два гола на червените дяволи и спечели директен червен картон на Джони Еванс точно след почивката. След добро двойно подаване Супер Марио се откъсва??е сам срещу Де Хеа, но Еванс го задържа пред пеналта и бе изгонен (47). След първото попадение, вкарано с хладнокръвен ??ут по земя, Балотели показа фланелка с надпис: “Защо винаги точно мен?”, визирайки факта, че твърде често негови издънки извън терена попадат на прицел в медийното пространство. ??талианецът обаче показва, че освен с вечните си бели може да блести и с качества на футболния терен. Вече има 6 гола в последните 5 мача, а с нападатели като него не се усеща липсата на голмайстора от миналия сезон Тевес.
В отсъствието на капитана Неманя Видич и с 10 ду??и на терена защитата на Юнайтед се превърна в жалка картинка и от минута на минута става??е все по-пропусклива. Така се стигна до заключителните минути, когато Сити за нула време наниза 3 гола, а пропусна и още няколко изгодни ситуации, с които резултатът може??е да стане още по-тежък във вреда на ??ампионите. Отбраната на сър Алекс се превърна в такава разруха, че ако мачът бе продължил още десетина минути, червените дяволи нищо чудно да се бяха качили и на двуцифрен резултат.
Силен мач направиха Давид Силва и Джеймс Милнър, а нови два гола в актива си добави босненецът Един Джеко. Двамата заедно със Серхио Агуеро вече са вкарали впечатляващите 17 гола във Вис??ата лига от началото на сезона. Повечето отбори от елита все още не са достигнали този актив, който в Сити е дело само на двамата нападатели. Ман Сити потвърди статута си на най-добър гост през кампанията, а Роберто Манчини получи

чудесен подарък за мач №100

начело на тима. Това е негов първи успех срещу червените дяволи във Вис??ата лига. “Не е важен резултата, а това, че победихме един наистина фантастичен отбор. Никога не е лесно да дойде?? на “Олд Трафорд”.”, коментира след мача Манчини.
Димитър Бербатов влезе в групата, но не се появи в игра за Манчестър Ю. Така мач №100 на българина във Вис??ата лига с екипа на червените дяволи се отлага поне до следващия кръг.