16-09-2019 Морето се оказа до колене за Левски

Морето се оказа до колене за Левски

16-09-2019 Тема спорт

Левски разби с 3:0 Черно море на „Герена“ и продължава да диша във врата на Лудогорец в класирането. Сините се възползваха по най-добрия начин от слабите действия на гостите в отбрана през първата част. Станислав Иванов и Роберта вкараха след гафове на левия бек Фахд Актау и вратаря Миодраг Митрович, а Паулиньо завърши отлична атака, подхваната от самия него и преминала през Иван Горанов. Домакините имаха доста проблеми със статичните положения пред вратата си и извадиха късмет, че при две такива голове на варненци не бяха зачетени.
През втората част домакините действаха позиционно с оглед аванса си. А по-активните действия на варненци не стигнаха дори за гол.
Началото бе динамично – със слизания към двете врати. Гостите действаха нахакано, опитаха дълбока преса. Левски не успя да наложи натиск, но също бе активен в предни позиции.
В 10-ата минута Жоржиньо от Черно море вкара след изпълнение на корнер. Реферът Гидженов обаче преди удара на нападателя бе надул свирката за нарушение в нападение на Даниел Димов срещу Ейолфсон при борбата за висока топка – бе видял изблъскване в гръб. Пред другата врата Станислав Иванов стреля неточно.
Правеше впечатление, че при центриранията пред Миятович сините действаха несигурно.
Двубоят бе двуостър, тимовете се пресираха, опитваха бързи атаки. Никой не успяваше да установи траен контрол над топката, действията бяха напълно равностойни. Така се стигна до 21-ата минута, когато Левски поведе след груба грешка на двама дебютанти в състава на Черно море. Фахд Актау реши да връща топката с гърди към Митрович, тръгнал в същото време да излиза да пресече центриране. Така холандецът изведе на празна врата Станислав Иванов, който без проблем вкара – 1:0. Гафът смути варненци и разконцентрира действията им. От това се възползваха домакините, които натиснаха. В 31-ата минута Левски пак вкара. Паулиньо подхвана атака отляво и включи в нея и активния в предни позиции Иван Горанов. Бекът финтира Хантакиас и центрира меко към влезлия в това време в пеналта Паулиньо, който с глава отблизо насочи неспасяемо топката в долния ляв ъгъл – 2:0.
В 34-ата минута Черно море отново порази синята мрежа, но попадението пак не бе зачетено. След центриране от фаул в пеналта Родриго чукна топката към Актау, който прониза Миятович, но бе в засада.
В ответната атака Левски реши всичко. Мазурек майсторски видя Роберта вдясно в наказателното поле. Актау закъсня да го покрие, а нападателят вкара с мощен шут в близкия ъгъл, след като и вратарят не мръдна, а само протегна крак – 3:0.
Левски продължи да трепери при всяко центриране, при едно от тях Димов с глава стреля в ръката на Райнов, сигнал не последва, топката отиде в Панайотов, който би покрай гредата.
Така след първата част сините водеха с категоричното 3:0. Най-вече, защото варненци направиха много груби грешки в отбрана и се пропукваха при всяка по-остра атака. Домакините пък ще трябва да работят доста по статичните положения пред вратата им. Иначе в предни позиции бяха ефективни. Паулиньо игра силно, подпомаган от Горанов, вдясно Станислав Иванов също правеше това, което се изисква от него. Мазурек пък канализира перфектно няколко нападения. Като цяло това бе най-силното полувреме на сините от началото на сезона.
На почивката Илиев извади неадекватния Актау и пусна Ндондагала. Последният веднага можеше да вкара, но не успя да засече пас на Жоржиньо. С оглед на резултата гостите бяха по-активни. В 59-ата минута Минчев пропусна да реализира след грешка на Миланов – отблизо не успя да преодолее хвърлилия се в краката му Миятович. Пред другата врата Тиам вкара, но бе в засада и правилно не бе зачетен гол.
До края сините действаха на сигурно, докато опитите на гостите да се запишат на таблото се оказаха неуспешни. Така Левски отново е само на точка от Лудогорец.