30-03-2016 Монтана на исторически финал срещу Добруджа

Монтана на исторически финал срещу Добруджа

30-03-2016 Тема спорт

Тимът на Петър Шопов пребори драматично Арда след тайбрек

Монтана се класира на финал и за първи път в историята си ще спори за титлата в Суперлигата. Тимът на Петър Шопов се наложи с 3:2 (22:25, 25:22, 23:25, 25:21, 15:13) над Арда в ре??ителния 5-и мач от полуфиналната серия на плейофите у дома. Домакините срещнаха сериозна съпротива, като на моменти дори изпускаха инициативата, но пък показаха повече характер и успяха да пратят мача в тайбрека, а след това и да измъкнат успех, който да ги прати на исторически финал срещу Добруджа.
От самото начало напрежението бе голямо, а гре??ките съпътстваха и двата отбора. Тимовете стояха равностойно, но до второто техническо прекъсване домакините успяха да дръпнат с 3 точки. ??ван Халачев смени Валентин Димов с Кирил Хаджиев, което даде резултат и кърджалии поведоха за 24:21. А след блокада на Не??ев гостите поведоха с 1:0. Втората част тръгна точка за точка. Монтанци обаче бързо се активизираха, а след гре??ки на Байрев поведоха за 13:11. До края на гейма домакините имаха скромен превес, който гостите не успяха да настигнат и изравниха резултата.
В следващата част кърджалии отново взеха нещата в свои ръце, а след серия от гре??ни сервиси на домакините, успяха да натрупат преднина от 7 точки, която обаче бе стопена, но не достатъчно и Арда успя да се измъкне гейма след 25:23 и отново да поведе. В четвъртия гейм гре??ките на основни играчи на Арда зачестиха, което пък осигури на домакините скромно предимство, което да пази интригата. Силни минути на Златко Кьосев и Коце Стойков в ре??ителните минути вкараха Монтана в тайбрека. В ре??аващия гейм домакините показаха страхотна игра и с желязна защита след 15:13 се класираха на финал.