21-09-2011 Младок спаси Милан от нов провал

Младок спаси Милан от нов провал

21-09-2011 Тема спорт

Милан завър??и 1:1 с Удинезе в двубой от 4-ия кръг на Серия "А" и по този начин продължава да няма победа от началото на сезона в ??талия. Шампионите спечелиха само точка от преди??ните си мачове срещу Лацио и Наполи, затова днес се надяваха на пълен успех срещу "фриуланите", но в края на мача трябва??е да благодарят на вратаря си Кристиан Абиати, който спаси две невероятни положения в последните минути.

Абиати се намеси отлично и в още няколко ситуации, но пък носи вина за гола на Удинезе. В 28-ата минута той изпусна топката след центриране на Габриел Торже, а дебнещият Антонио Ди Натале не се забави да я прати в мрежата. ??зравнителното попадение за Милан бе дело на младока Стефан Ал Шаарави след почивката. Това бе първи гол на привлечения това лято халф за миланския гранд.

В атака за "росонерите" започнаха Але??андре Пато и Антонио Касано, а зад тях действа??е Алберто Акуилани. Пато обаче се контузи още в средата на първата част и отстъпи мястото си на Ал Шаарави.

Удинезе отново разчита на скоростните си контратаки и на голмайсторските умения на Антонио Ди Натале. Партньор на ветерана в нападението на "фриуланите" бе румънецът Габриел Торже.