16-11-2019 Младежите смазаха лидера Полша с 3:0

Младежите смазаха лидера Полша с 3:0

16-11-2019 Тема спорт

Младежкият национален отбор на България смаза с 3:0 връстниците си от Полша в евроквалификация. На стадион "Славия" пред погледа на легендата и президент на полската федерация Збигнев Бониек лъвовете категорично надиграха лидера в групата до снощните мачове. След тях Русия се настани на върха, след като би лесно Латвия с 2:0 у дома и се възползва от поражението на Дружина полска. Нашите вече имат 8 точки на третото място и остават в играта.
В началото играта бе нервна и чистите положения липсваха. До такова се стигна в 24-ата минута, когато Листовски с тежък изстрел принуди Наумов да избива с една ръка. Шест по-късно отново капитанът се намеси, боксирайки изстрел на Йожвияк. В заключителните минути на полувремето лъвовете се настаниха трайно в половината на поляците. Първо след удар на Антов топката срещна напречната греда, а в 43-ата минута България откри резултата. След бърза контраатака Станислав Иванов подаде към Тонислав Йорданов, който нанесе удар, и след като кълбото срещна крака на Гумни, влетя в мрежата - 1:0 за България.
Полша стартира агресивно втората част, но в 51-ата минута България удвои. Ивайло Найденов изведе Станислав Иванов зад гърба на защитата, крилото овладя и с левия крак реализира хладнокръвно в долния десен ъгъл. В 61-ата минута Станислав Иванов направи самостоятелен пробив, при което финтира Собочински и с удар в средата на вратата реализира второто си попадение в мача. Малко по-късно Полша остана с човек по-малко, след като Фила получи втори жълт картон и бе изгонен.
Следващият мач на България отново е на стадион "Славия" срещу Естония на 31 март догодина.