06-11-2015 Миньор даде само гейм на Левски

Миньор даде само гейм на Левски

06-11-2015 bgvolleyball.com

Мъжкият отбор на Миньор (Перник) взе първи три точки като гост на Левски Бол в родното първенство В третия кръг на Суперлигата Сами –М, момчетата на Мирослав ??лиев победиха Сините с 3:1 (27:25 ; 18:25 ; 25:18 ; 25:20) в мач игран в столичната зала Христо Ботев.

Мачът започна равностойно от страна на двамата тима, които постоянно сменяха водачеството си в резултата. В края на гейма Левски успя да поведе на противниците си с резултат 24:21, но недостатъчно рационални ре??ения от страна на Сините и силна игра на Перничани им позволи да се върнат в гейма, а след това и да го затворят с резултат 27:25.

Във втората част, момчетата на Мирослав ??лиев, започнаха по-силно гейма като до първото техническо прекъсване водеха с 8:5. Но силни изяви от страна на капитана на Сините – ??ван Крачев, върнаха изоставането в началото на гейма. Левски продължи с добрите изяви, което им позволи да достигнат до второто техническо прекъсване при резултат 16:12. Тази преднина разколеба играта на Миньор, които позволиха на противника да увеличи преднината си и да затвори гейма с 25:18.

Третият гейм започна точка за точка, като първата по-сериозна преднина дойде при 11:8 за Перничани. Това предимство се оказа достатъчно, за да нару??и ритъма на игра в отбора на Христо ??лиев и да позволят на противника да заиграе по-ранообразно и спокойно в атака. След много последователни гре??ки от страна на Сините, Миньор затвори гейма при резултат 25:18.

Разпиляната игра от страна на Левски продължи в четвъртата част, като позволиха на Миньор да поведе с 4:0. Това доведе до първото техническо прекъсване до??ло при 8:2 в полза на гостите. На няколко пъти Левски намаляха разликата, но преднината се оказа непосилна за Сините да се върнат в гейма. Така отборът на Миньор (Перник) затвори гейма с 25:20, а с това, тима воден от Михаил ??лиев, постигна първи успех в Суперлигата.