27-03-2016 Миньор готви звездна селекция за купата

Миньор готви звездна селекция за купата

27-03-2016 Тема спорт

Тодор Скримов и Добри Димитров може да подсилят Миньор за купата на България. „Тема спорт“ научи, че националите имат намерение да се присъединят към чуковете в края на април, когато стартират срещите от турнира, в който перничани са в група с Нефтохимик и Добруджа.
Разпределителят призна, че има такъв вариант, но тяхното участие зависи изцяло от това кога ще приключат ангажиментите им в клубните отбори. Както е известно, Скримов играе за Милано, който ще се бори за 5-то място в ??талия, а Димитров и неговия Перуджа се класираха за плейофите и след 2:1 победи над Верона, имат голям ??анс да продължат на полуфинал.
Миньор завър??и редовния сезон на последно място в Суперлигата, само с една победа от 18 срещи и отпадна от елита. В турнира за купата обаче тимът игра с третодивизионния Ботев ??хтиман и се класира напред. При евентуално участие на националите, перничани може да се окажат изненадата на турнира, а защо не и участник на полуфиналите.
Припомняме че, Добруджа се разбра с Миро Градинаров и Светослав Гоцев, а Марек очаква Цветан Соколов. Купата ще се проведе от 25 до 30 април, като груповата фаза е в Дупница и Бургас, а финалите са край морето.