15-02-2012 Милан разкова

Милан разкова "бебетата" на Венгер и докосва четвъртфинала

15-02-2012 Тема спорт

Отборът на Милан постигна убедителен успех с 4:0 в първия сблъсък с Арсенал от 1/8 финала на Шампионската лига игран на "Джузепе Меаца". Домакините изиграха един от най-силните си мачове през този сезон и надиграха по всички показатели своя съперник, който не направи почти нищо запомнящо се в мача. Кевин-Принс Боатенг откри резултата с феноменален гол в 16-ата минута, а след това Робиньо в 38-ата и 49-ата минута добави още два гола в полза на своя тим. Четвъртото попадение пък бе на сметката на Златан ??брахимович от дузпа в 79-ата минута. Така "росонерите" са много близо до класиране на четвъртфиналната фаза на турнира и само някакво чудо в реван??а може да попречи това да стане факт.

Това пък бе последният мач за Тиери Анри с екипа на Арсенал, след като договорът за наем на играча изтича и той трябва да се завърне в състава на американския Ню Йорк Ред Булс.

Първата голова опасност в мача бе на сметката на гостите. Още във 2-ата минута Тома?? Росицки отправи нело?? удар, преминал покрай вратата. Милан обаче бързо се окопити и зареди атака след атака към Войчех Шчесни. Първо в 5-ата минута Кларънс Зеедорф опита удар в наказателното поле, но покрай вратата. След това в 8-ата минута Абате има??е ??анс да стреля от добра позиция, но и той не бе точен. В 13-ата минута пък Златан ??брахимович свали една топка за Урби Емануелсон в пеналта, но холандецът не успя да уцели вратата. Така се стигна до 16-ата минута, когато Кевин-Принс Боатенг бе изведен в наказателното поле, овладя на гърди и отправи страхотен удар, който се отби от напречната греда и тупна зад голлинията за 1:0.

В следващите минути има??е леко зати??ие на терена, но все пак Антонио Ночерино бе на косъм да удвои преднината на своя тим със силен изстрел преминал над напречната греда. Халфът има??е още една възможност, но този път ударът му от воле не се получи и не застра??и вратата на съперника. В 38-ата минута обаче Милан организира перфектна контраатака. Златан ??брахимович получи по лявото крило и центрира великолепно от аутлинията към Робиньо, който с глава заби втори гол за своя тим.

В заключителните минути на първата част ??бра на два пъти демонстрира великолепния си поглед върху играта, като първо изведе Боатенг сам срещу вратаря, но той стреля силно и неточно в аут и пропусна да направи резултата класически. Минута по-късно ??ведът даде нов перфектен пас, този път за Лука Антонини, но защитникът закъсня с включването си и не успя да достигне навреме топката, за да отправи хубав удар към вратата.

Милан продължи да прави каквото си иска и в началото на втората част. Още в 49-ата минута Робиньо получи на границата на наказателното поле и със силен удар по земя направи резултата 3:0 в полза на домакините. Десет минути по-късно Лука Антонини отново бе изведен сам срещу вратаря, но и този път защитникът на "росонерите" стреля слабо и неточно.

Едва в 63-ата минута пък Арсенал отправи втори по-опасен удар в към вратата на Абиати, като Вермален стреля от фаул но право в ръцете на вратаря. Постепенно гостите успяха леко да надигнат глава и в 65-ата минута бяха много близо до попадение, като Тиери Анри изведе великолепно Ван Перси на стрелкова позиция, но ударът на холандеца бе спасен от Абиати. Ван Перси има??е нова добра възможност да обстрелва вратата на съперника в 76-ата минута, но отново не затрудни вратаря.

В 78-ата минута обаче ??брахимович бе съборен от Йоан Джуру в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа, оформяйки крайното 4:0. Арсенал все пак може??е да вкара почетно попадение в 84-ата минута, когато отново Ван Перси стреля с глава, но Абиати пак се намеси ре??ителон и опази вратата си.

Така за пръв път от 2007 година насам Милан е на път да отстрани английски отбор в Шампионската лига. За целта обаче "росонерите" трябва да довър??ат започнатото в реван??а на "Емиратс" на 6 март.