17-01-2016 Мечтан дебют за  Жеков в Левски

Мечтан дебют за Жеков в Левски

17-01-2016 Паулина АНДРЕЕВА

Андрей Жеков записа мечтан дебют в треньорската професия. Той изведе Левски и новия проект на Владимир Николов до първа победа в „Суперлигата”. Пред около 200 зрители в зала „Христо Ботев”, сред които националния селекционер Пламен Константинов и вицепрезидента на федерацията Любомир Ганев, сините сложиха край на 10-те поредни загуби. Те обърнаха с 3:1 гейма носителя на купата на България – Добруджа. Двубоят беляза завръщането в първенството ни на диагонала Боян Йорданов, посрещача Методи Ананиев и централния блокировач Венцислав Рагин.
В първата част съставът на Мирослав Живков взе инициативата още от началните минути, възползвайки се от липсата на сработеност в домакините. Добричлии отвориха разлика от 8 точки на второто техническо прекъсване, което им позволи да затворят гейма при 25:17.
Развоят на събитията се повтори, но този път с обратен ефект. Ананиев и Йорданов затрудняваха максимално съперника със сервис, което разстрои нападението на гостите и даде аванс от 16:10 на сините. Левски не позволи разликата да падне под 4 точки, а при 18:14 загуби само още 2.
Двата отбора се захапаха в третия гейм, като домакините бяха тези, които видимо стояха по-добре и играеха по-спокойно. Това им позволи да нанесат своя удар след второто техническо прекъсване, когато поведоха с 22:18. ??грачите на Добруджа съумяха да намалят до 22:24, преди гре??ка при мрежата да сложи точка на спора при 25:22 за Левски.
Успехът даде криле на сините, които още от първите разигравания натиснаха със сервис, повеждайки с 5:1. Те поддържаха комфортна преднина от 3-4 точки, за да затворят мача след 25:20.