03-05-2012 Меси счупи рекорд на Герд Мюлер

Меси счупи рекорд на Герд Мюлер

03-05-2012 Тема спорт

Отборът на Барселона спечели с 4:1 у дома срещу Малага в мач от отложения 20-и кръг в Примера. Победата на каталунците обаче остана на заден план, а големият герой на вечерта бе??е Лионел Меси, който стана футболистът с най-много отбелязани голове за своя тим в рамките на един сезон. Лео наниза хеттрик (35-д., 59-д. и 64) и вече има 68 попадения във всички турнири (46 в Примера), изпреварвайки Герд Мюлер, който преди четири десетилетия събра 67 гола. Другото попадение за "синьо-червените" вкара Карлес Пуйол (14), а за "бяло-сините" реализира Хосе Рондон (26). Барселонци са твърдо втори, а тимът от Коста дел Сол направи гре??на стъпка в борбата за място в Шампионската лига.

Джосеп Гуардиола и Тито Виланова подредиха 4-3-3. Хосе Мануел Пинто застана на вратата. До Лионел Меси в атака започнаха Педро Родригес и ??саак Куенка. Сейду Кейта иззе ролята на Серхио Бускетс, а в халфовата линия застанаха още Сеск Фабрегас и Андрес ??ниеста. Мануел Пелегрини заложи на 4-2-3-1 с изнесен напред голаджията Хосе Рондон.

След сто секунди игра Даниел Алве?? изненадващо стреля от фланга в ръцете на Карлос Камени. В третата минута Мартин Демикелис за малко не си отбеляза автогол, но Камени бе??е на място. Първата добра възможност бе??е за южняците в 11-ата минута. Дуда нацели далечната греда при удар от 20-метров фаул.

В 14-ата каталунците откриха след първия си голов ??анс. Меси намери ??ниеста, той центрира ниско отдясно и Карлес Пуйол засече с ??пагат в мрежата - 1:0. В 20-ата Адриано Корея ??утира от 20 метра, Камени изби, но няма??е кой да добави. В 26-ата минута Хесус Гамес центрира и Хосе Рондон с глава изпревари Пуйол за точен удар в мрежата.

В 34-тата минута съдията Туриенсо Алварес отсъди дузпа за Барса, след като Гамес спъна ??ниеста. Спорно остана дали нару??ението е в наказателното поле. Лионел Меси отбеляза от бялата точка. В 42-рата Пинто не изби добре, но Дуда не намери път към гола след намеса на Сеск.

В 51-вата Кейта сбърка, но Рондон не се възползва от головия ??анс. В 58-ата съдията посочи втора дузпа за "лос кулес". Меси падна след контакт с Дуда. Лео отново не сбърка от 11-те метра. В 62-рата Рууд ван Нистелрой може??е да вкара с първото си докосване, но засече неточно от чудесна позиция.

В 64-тата минута "Камп Ноу" видя исторически миг. "Десетката" на Барса получи пас от ??ниеста, преодоля технично Камени и насочи в мрежата за своя 68-и гол за Барса през този сезон. В средата на полувремето Бълхата заслужено сложи капитанската лента, след като третият капитан ??ниеста бе??е сменен.

До края на мача темпото поспадна предвид липсата на интрига.