06-05-2012 Меси разби Еспаньол в дербито на Каталуния

Меси разби Еспаньол в дербито на Каталуния

06-05-2012 Тема Спорт

Барселона разгроми местния си съперник Еспаньол с 4:0 в мач от 37-ия кръг на Ла Лига. Звездата на „блаугранас“ Лионел Меси почти сигурно си осигури спечелването на приза „Пичичи“, който се връчва на играча с най-много голове в испанския елит, след като заби всичките 4 попадения за своя тим.

Аржентинецът започна вихрено двубоя на „Камп Ноу“и откри още в 12-ата минута след перфектно изпълнение на пряк свободен удар на около 27 метра от вратата на Кристиан Алварес.

В 64-ата Меси удвои преднината на своя тим от бялата точка, която бе отсъдена за игра с ръка на Дидак Вила в наказателното поле.

sz?lj hozz?: Barcelona Espanyol 2:0 Messi

Само 10 минути по-късно „десетката“ на Барса получи чудесен 30 метров пас от Педро Родригес, напредна отляво и с нисък удар в далечния ъгъл оформи своя хеттрик.

Последният гол падна отново след 11-метров наказателен удар, който Барселона получи за нару??ение срещу Серхио Бускетс. Меси отново не сбърка и направи 4:0.

С победата играчите на Хосеп Гуардиола събраха 90 точки в своя актив и остават твърдо 2-и във временното класиране. Меси пък вече отбеляза умопомрачителните 72 гола във всички турнири през сезона.