в днешния брой Меси пак  изхвърли  Арсенал

Меси пак изхвърли Арсенал

09-03-2011 Тема спорт

Арсен Венгер не успя да излъже Барселона и при третия си опит. Този път Арсенал сяка?? бе най-близо до краен успех срещу каталунците, но почти сам се провали. За разлика от миналата пролет Лео Меси вкара не четири, а два гола, Шави добави още един за успеха с 3:1, но и съдията Масимо Бусака им помогна, изгонвайки пресилено Ван Перси.
Успокоен от аванса от първия мач (2:1), Арсенал игра доста добре през първата част в защита, като ограничи до минимум възможностите пред домакините. Артилеристите почти не излязоха от собствената си половина, но пред тяхната врата има??е само две-три опасности. В 33-ата минута Вийя пропусна изгодно положение, а в 36-ата Адриано от малък ъгъл тресна страничния стълб. Дани Алве??, който на практика игра като крило, пък с мощен ??ут изкълчи пръстта на вратаря Шчесни. Наложи се полякът да бъде сменен в 19-ата минута от Алмуния. В края на първата част мачът се изнерви, като след фаул срещу Уил??ър Абидал хвана Ван Перси за гу??ата. Малко след това холандецът получи само жълт картон за удар без топка по Дани Алве??. Разпалените страсти развалиха тактическата дисциплина в петминутното продължение на първата част. Меси първо пропусна отлична възможност, като стреля в Алмуния, но малко след това получи великолепна топка от ??ниеста, преодоля вратаря и откри - 1:0. Вина за попадението има??е и Сеск Фабрегас, който се засуети и не можа да изчисти топката. Каталунският капитан на Арсенал игра за пръв път на "Ноу Камп".
В началото на втората част обаче при корнер на Насри Бускетс с глава си вкара автогол и попари трибуните - 1:1. Това бе първото попадение на каталунски играч в собствената врата, откакто Пуйол се разписа за 1:1 срещу Вердер през септември 2006 г. Психологическото преимущество за лондончани обаче се изпари след само две минути, когато Ван Перси игра с топката и ??утира към вратата след съдийски сигнал. Бусака не му прости, спази буквата на правилника и прати холандеца под ду??а. В следващите минути пред вратата на Алмуния се изви истински вихру??ка - Вийя пропусна на три пъти, Дани Алве?? също, преди в 69-ата минута Шави да вкара за 2:1. За халфа това бе седми гол в ШЛ, но първи от 9 декември 2009 година срещу Динамо Киев. Само две минути по-късно Бускетс бе фаулиран в пеналта от Кос??иелни, а от бялата точка Меси не сбърка - 3:1. До края Арсенал има??е едно чисто положение да обърне мача, но Бендтнер се засуети и топката му бе избита.