23-02-2025 Меси изригна с 4 гола срещу Ейбар

Меси изригна с 4 гола срещу Ейбар

23-02-2025 Тема спорт

Аржентинецът с втори най-бърз хеттрик в кариерата си

Лионел Меси реализира четири гола и втория най-бърз хеттрик в кариерата си. На аржентинеца му отне само 40 минути, за да вкара три попадения на Ейбар на "Ноу Камп" при успеха на каталунците с 5:0. Интересното е, че преди това близо 400 минути (398) Меси нямаше попадение в Ла Лига, но срещу баските бе неудържим.
За статистиката - най-бързият хеттрик на Меси е срещу Майорка - за 30 минути през 2011-а.
Лео започна рецитала си в 14-ата минута, когато преодоля с лекота защитник на гостите, излезе срещу вратаря Марко Дмитрович и технично насочи към далечния ъгъл за 1:0. В 37-ата Артуро Видал изведе Меси отляво на наказателното поле, Ла Пулга надбяга бранител и търкулна топката по диагонала за 2:0.
В 40-ата се стигна и до трети гол. Гостите от "Ипуруа" сбъркаха при изнасянето на топката и Лео Меси се озова свободен в наказателното поле. Десетката реши да подаде встрани за Грийзман, който не си поведе добре и загуби владението на топката. Тя обаче стигна отново до Лео, който с лекота вкара за 3:0, оформяйки хеттрика си.
В последните няколко минути Барса вкара още два гола. Меси отбеляза четвърти в 87-ата, а две по-късно името си сред голмайсторите записа и Артуро Видал. Дебют записа новото попълнение Мартин Брейтуейт (дошъл от Леганес), който се появи като резерва за Барса и записа дейно участие при последния гол. Негов удар бе отразен, после Артур вкара добавката.