30-07-2019 Мариани блести за Левски срещу Ботев

Мариани блести за Левски срещу Ботев

30-07-2019 Тема спорт

Левски победи Ботев Пловдив с 3:1 в двубой от третия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Георги Аспарухов".

Футболистите на треньора Петър Хубчев играеха повече с топката и по-често създаваха неприятности за защитата на "канарчетата", като главен герой в срещата отново бе Давиде Мариани (10'), който даде аванс на домакините, а в края на полувремето Ерберт Кардосо (45') възстанови равенството.

През втората част "сините" продължиха да стоят по-добре на терена и Мариани (51') се разписа за втори път в срещата. Това е и четвърти гол за швейцареца в efbet Лига. Иван Горанов пък оформи крайния резултат.

Ботев продължава да няма победа на "Герена" от 22 години насам.
Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендарния бивш наставник на Левски Васил Методиев-Шпайдела, който почина на 84-годишна възраст.