06-02-2016 Марек продължи традицията срещу ЦСКА

Марек продължи традицията срещу ЦСКА

06-02-2016 Тема спорт

Волейболният ??ампион Марек Юнион ??вкони продължи домакинската си традиция срещу ЦСКА, като за пета поредна година не допусна да бъде победен на свой терен. Дупничани записаха седми пореден успех в Суперлигата с 3:1 (22:25, 25:22, 25:20, 28:26) в 13-ия кръг на първенството.
Червените тръгнаха уверено в първия гейм, държейки аванс от две точки, който към края им помогна да го спечелят. Марек бързо се съвзе и във втората част не изпусна водачеството, взимайки играта със същия резултат.
Дупничани допуснаха изравняване на точките в третия гейм, след като водеха с 5:1, но след това се мобилизираха и го затвориха по категоричен начин. В четвъртия гейм ЦСКА се хвърли да се връща в играта и бе близо до крайната си цел, но от 16:18, домакините докараха резултата до 24:21. Армейците намериха сили да спасят мачболите, като още на два пъти се връщаха в играта, но в крайна сметка Марек взе своето, спечели гейма и мача след 28:26.
Най-полезен за ??ампионите от Марек стана Станислав Величков със 17 точки (2 блока, 41% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане), а Венцислав Трифонов реализира още 15 точки (3 блока, 2 аса и 71% ефективност в атака) за победата. За червените над всички бе Радослав Парапунов със страхотните 32 точки (1 блок, 2 аса и 53% ефективност в атака), но неговите усилия не бяха достатъчни за успеха.