в днешния брой Манчестър Юнайтед пак не впечатли, но отново победи

Манчестър Юнайтед пак не впечатли, но отново победи

06-11-2011 Тема спорт

Манчестър Юнайтед победи Съндърланд с 1:0 в мач от 11-тия кръг на английската Вис??а лига, навръх 25-тата годи??нина на сър Алекс Фъргюсън начело на "червените дяволи".

Двубоят между 19-кратния първенец на Англия и "черните котки" се игра на стадион "Олд Трафорд" в Манчестър и започна доста скучно, но двата тима представиха много класна продукция през втората част.

Единственото попадение в срещата заби Уес Браун. ??злезлият от ??колата на Манчестър Юнайтед защитник, който прекара цели 19 години в служба на клуба, по навик помогна на сър Албекс Фъргюсън и неговия тим, след като Браун си отбеляза автогол.

Бив??ият английски национал обаче трудно може да бъде обвиняван в уми??лени действия в деня на юбилея на Фърги, тъй като безпомощно отклони топката с глава в собствената си врата след удар от непосредствена близост на Дани Уелбек в добавеното време на първото полувреме.

След победата Манчестър Юнайтед се върна на второто място в класирането с актив от 26 точки, изпреварвайки високо летящите "свраки" от Нюкасъл, а Съндърланд е 14-ти с 10 пункта на сметката си.

--------------------------------------------------------------------------------

В първите минути липсваха интересни положения пред двете врати, като нападателят на гостите Конър Уикъм се контузи и трябва??е да бъде заменен след само пет минути игра от резервата Вон Жи.

Нани получи пас отдясно и подаде слабо към Хавиер Еранендс, който отклони топката към вратата на Съндърланд, но стражът на "черните котки" Кийрън Уестууд изобщо не бе затруднен и улови.

След четвърт час игра полузащитникът Себастиян Ларсон ??утира много силно с десния крак по диагонала и топката излезе в корнер, преминавайки в опасна близост до вратата на домакините.

Още в следващата си атака Съндърланд отново показа зъби, когато Никлас Бендтнер овладя кълбото, пребори се с двама играчи на съперника и отправи слаб, но точен удар, който принуди Линдегаард да се намеси.

Учудващо за мач на Манчестър Юнайтед насред стадион "Олд Трафорд" темпото на игра бе изключително бавно, почти приспивно. Това разбира се веднага предполага??е и тактическо ре??ение от страна на треньорските щабове на двата тима.

Преобладаваха честите нару??ения, неточните пасове и здравите единоборства в центъра на игрището. Уейн Руни отново бе поставен в средата на терена от своя наставник, но и английският национал не може??е да изненада съперника с оригинално ре??ение, или със скрит пас.

След половин час игра Уейн Руни ре??и да опита късмета си от 25 метра, но той стреля право в ръцете на вратаря на гостуващия тим.

В 38-тата минута Дарън Флетчър проби в центъра на наказателното поле на Съндърланд и пусна прекрасен пас към Хавиер Ернандес, който веднага падна след съприкосновение със Себастиян Ларсон. Главният съдия на срещата Лий Месън не отсъди нару??ение, въпреки жалния поглед на Грахчето, който навярно очаква??е съдийски подарък навръх юбилея на Фърги.

По-късно Ларсон все пак получи жълт картон след закъсняло влизане в краката на Патрис Евра, а резервата Вон Жи стреля неточно към вратата на Манчестър Юнайтед. Същото стори и Неманя Видич с глава, след центриране на Уейн Руни от фаул.

В 43-тата минута продължителната атака на домакините даде възможност да Фил Джоунс да стреля от ждроб от близо 15 метра. Ударът на поливалентния футболист на английския ??ампион прелетя на метър от напречната греда на вратата на гостите.

В добавеното време на първата част Джоунс подаде на Нани и тъмнокожият португалец отправи свирепа тупалка към вратата на Съндърланд, но Уестууд спаси, а после защитник на "черните котки" изби в ъглов удар.

Нани се нае със задачата да изпълнява корнера, слагайки топката на главата на Дани Уелбек, който откри резултата във втората от четирите добавени минути на първото полувреме, с помощта на бив??ия кадър на Юнайтед Уес Браун, който докосна кълбото и обърка своя вратар.

Така попадението бе записано на името на Уес Браун, който има??е мал??анса да се завърне на стадион "Олд Трафорд" с автогол във вратата на настоящия си клуб.

В началото на второто полувреме Нани изпълни много технично пряк свободен удар, а топката премина в близост до вратата на Съндърланд, отклонявайки се в корнер, но арбитърът не отсъди ъглов удар. После Чичарито получи много добър пас, но не спря добре и изгуби притежанието на кълбото.

След час игра централният бранител Майкъл Търнър нанесе много слаб и неточен удар с глава при една от редките атаки на гостуващия тим от началото на второто полувреме. Минута по-късно Нани стреля високо над вратата от почти 30 метра.

В средата на втората част Кийрън Ричардсън спаси сигурно попадение, изчиствайки от голлинията след удар на Чичарито, а след това Неманя Видич ??утира мощно, но право в ръцете на Уестууд.

В 67-та минута Вон Жи падна на тревата в опит да скочи за висока топка и главният съдия Лий Мейсън отсъди дузпа за Съндърланд. Арбитърът все пак се консултира със своя помощник, който коригира ре??ението на главния рефер и така играта бе подновена с удар от вратата, а 11-метровият наказателен удар - отменен.

Три минути по-късно стражът на гостите Кийрън Уестууд направи две поредни феноменални спасявания в рамките на 3 секунди, когато първо парира зверския ??ут на Уейн Руни с левия крак от 6-7 метра, а после отрази удара на Евра с левачката, който бе нанесен от непосредствена близост.

В 73-тата минута на срещата голмайстор №1 на английската Вис??а лига за сезон 2010/11 Димитър Бербатов замени Дани Уелбек в тима на домакините.

Десет минути преди края на мача Себастиян Ларсон подаде много остро отдясно и Никлас Бендтнер протегна крак в опит да чукне кълбото в мрежата на Юнайтед, но нападателят падна, без да успее да докосне топката в една от най-опасните атаки на Съндърланд.

В 86-тата минута Чичарито отново се изложи, когато получи пас и стреля от точката на дузпата - високо в аут. Мексиканецът има??е и други опции пред себе си, но вместо да подаде на свободния Бербатов, Грахчето показа че търси гола на всяка цена, губейки равновесие и падайки комично на земята.

В добавеното време на срещата гостите опитаха да стигнат до попадение, но в редиците им липсваха идеи как да бъде превзета вратата, пазена от Линдегаард и така Манчестър Юнайтед взе много важни три точки в защита на титлата си от миналия сезон.

Манчестър Юнайтед - Съндърланд 1:0

1:0 Уес Браун - 45' +, автогол

Юнайтед: Линдегаард, Видич, Фърдинанд, Евра, Джоунс, Парк (Карик - 83'), Нани, Руни, Флетчър (Фабио - 92'), Еранандес, Уелбек (Бербатов - 73')

Съндърланд: Уестууд, Търнър, Браун, Ричардсън, Брадзли, Кетърмоул, Сесеньон (Елмохамеди - 76'), Ларсон, Коулбек (Мейлър - 76'), Уикъм (Вон Жи - 5'), Бендтнер