03-04-2012 Манчестър Юнайтед избухна в края и се доближи до титлата

Манчестър Юнайтед избухна в края и се доближи до титлата

03-04-2012 Тема спорт

Шампионът и лидер в класирането на Премиър Лийг Манчестър Юнайтед увеличи аванса си на върха пред преследвача Манчестър Сити на 5 точки, след като победи Блекбърн с 2:0 като гост в последния мач от 31-ия кръг. Българският нападател на "червените дяволи" Димитър Бербатов не бе дори на резервната скамейка. Манчестър Юнайтед стигна до победата с два късни гола - Антонио Валенсия откри резултата в 81-ата минута, а влезлият в игра в края на срещата А??ли Йънг сложи точка на спора в 86-ата минута. Така, тимът на сър Алекс Фъргюсън вече е със 76 точки, а вторият Манчестър Сити е със 71. Блекбърн остава на 18-а позиция с 28 точки.

В първите минути мексиканският нападател Хавиер Ернандес - Чичарито и Уейн Рууни отправиха неточни удари, а в 12-ата гостите почти откриха резултата. Чичарито уцели греда, а вратарят Пол Робинсън успя хване топката на голлинията. ?? Робинсън, и испанскитя страж на Юнайтед Давид де Хеа имаха немалко работа тази вечер. В 18-ата минута Де Хеа спаси удар на Дейвид Хойлет, а в 32-ата Робинсън трябва??е да се намесва след изстрел на Джони Еванс. В 45-ата минута удар на Маркус Олсон стреля опасно към вратата на Де Хеа, но стражът се намеси блестящо, а секнуди след това испанецът отново показа класа след удар с глава на Грант Ханли.

Шест минути сле дпочивката защитникът на Блекбърн Скот Дан блокира удар на Ернандес, а секунди сед това Рууни стреля неточно. В 55-ата минута има??е нов изстрел на Рууни и ново спасяване на Робнисън. През второто полувреме има??е доста интересни моменти и пред двете врати. В 59-ата минута Якубу Айегбени отправи опасен, но течоне зистрел към вратата на гостите, а в 63-ата Педерсен с хубав ??ут изпрати топката в мрежата зад Де Хеа, но страничният рефер бе сигнализирал, че коженото кърбо е напуснало очертанията на терена преди Стеван Нзонзи да центрира.

В крайна сметка, Юнайтед успя да пречупи съперника си в заключителните минути, както се е случвало неведнъж. Първо, в81-ата минута Валенсия получи топката отдясно и с мощен фалцов ??ут с десния крак изненада Робинсън, който не се намеси по най-добрия възможен начин - 0:1. Пет минути след това Валенсия подаде на Йънг, тойсе обърна и нанесе страхотен ??ут, който Робинсън не успя да торази - втори гол и важни три точки за Юнайтед в битката за титлата.