12-04-2012 Магически Роналдо сгъна на две Атлетико

Магически Роналдо сгъна на две Атлетико

12-04-2012 Тема спорт

Отборите на Атлетико Мадрид и Реал Мадрид играят при 1:3 в дерби среща от 33-тия кръг на Примера. В 25-ата точен бе??е Кристиано Роналдо след пряк свободен удар. В 56-ата Фалкао изравни. В 68-ата и 83-тата (дузпа) Кристиано оформи хеттрика си. В 87-ата се разписа и Хосе Кайехон.

Диего Симеоне заложи на Радамел Фалкао и Адриан Лопес, които се възстановиха от грип. Жозе Моуриньо изненадващо извади от състава Месут Йозил и Марсело Виейра и заложи на Кака и Фабио Коентрао. Анхел ди Мария се върна сред титулярите след четиримесечно отсъствие, а "бялото" каре в нападение оформиха още Кристиано Роналдо и Карим Бензема.

Още във втората минута Ди Мария стреля, но Тибо Куртоа лесно улови ниския удар. В деветата "дю??екчиите" имаха първия свой ??анс: Фалкао ??утира от пеналта, топката се отклони леко от Серхио Рамос, но ??кер Касийяс изби в корнер. В 13-тата минута се получи разбъркване в наказателното поле на "червено-белите" след корнер, но Сами Кедира не се ориентира след несполучливи удари на Серхио Рамос и Кака.

В 20-ата Ел Тигре бе??е оставен сам в наказателното поле, но за малко не стигна центриране на Габи Фернандес. В 22-рата CR7 падна след сблъсък с Габи, искайки дузпа. Повторенията показаха, че по-скоро има нару??ение срещу португалеца. Поредна гре??ка в защитата на "белите" позволи на Тиаго Менде?? да се озове сам на пеналта с топка в краката, но ударът му бе??е избит от Коентрао.

В 25-ата Кристиано даде аванс на символичните гости от "Сантиаго Бернабеу" след магически удар от фаул от 30 метра. Тибо Куртоа не мръдна, въпреки че няма??е рику??ет. В 33-тата Бензема бе??е оставен сам да стреля с глава, но не улучи близкия ъгъл. Пет по-късно контра на Моутим завър??и с удар на Кристиано, париран от Куртоа.

В 44-тата Хуанфран се включи добре отдясно, Фалкао не стигна до топката, а изпълнението на Филипе Луи?? към вратата бе??е доста неточно. Като цяло срещата бе??е равностойна до гола, след което Реал Мадрид започна да води играта в своя ритъм.

На почивката Моуриньо извади статичния Кака и пусна Йозил. След скучни първи десетина минути "Висенте Калдерон" избухна след изравнителен гол. Адриан центрира отляво и Фалкао се ??мугна между бранителите и с глава направи Касийяс безпомощен с 21-вия си гол в Ла Лига - 1:1. "Лос бланкос" тръгнаха по-настойчиво напред, докато Атлети търсе??е контраигра. В 60-ата Фабио Коентрао не можа да стреля точно от десетина метра.

В 67-ата Кристиано не можа да улучи вратата с глава след центриране от фаул на Ди Мария. По-малко от минута по-късно CR7 отново омагьоса с приказен голов ??ут. Кристиано стреля от 23 метра по диагонал, топката описа марковата траектория и мина над главата на Куртоа за фамозен гол - 1:2. Това бе??е 39-о попадение на "седмицата" в Примера.

В 74-тата Анхел ди Мария стреля с десния крак ниско по диагонала, но до гредата в аут. В 76-ата Фалкао насочи с глава високо над целта след хубав пас на Хуанфран отдясно. Три минути по-късно Адриан проби в наказателното поле, но ударът му бе??е спрян от Пепе.

В 82-рата минута Диего Годин побутна с ръка резервата Гонсало ??гуаин и съдията Делгадо Ферейро назначи дузпа. Кристиано бе??е точен от бялата точка, оформяйки хеттрика си и своя 40-и гол в Ла Лига. С това попадение португалският майстор излезе еднолично начело при голмайсторите и изравни рекордното постижение в Примера, поставено от самия него през миналия сезон.

В 86-ата Пепе направи голям пропуск на метър от гредата. По-малко от минута по-късно Хосе Кайехон вкара четвърто попадение. Кристиано този път бе??е асистент, а бив??ият футболист на Еспаньол преодоля вратаря с нисък ъгъл от 15 метра - 1:4.