в днешния брой Люпко знае как се бие Лудогорец

Люпко знае как се бие Лудогорец

08-05-2019 Тема спорт

Само споменаването на името на Люпко Петрович предизвиква почитание. А за феновете на който и да е отбор то нашепва и „надежда“. Точно такова е в момента положението в ЦСКА. В събота червените посрещат Лудогорец на „Армията“ и се нуждаят от победа с поне два гола разлика, за да изместят съперника от първото място. Досега в историята си те не са поваляли разградчани с повече от гол. Но сърбинът на треньорската скамейка на армейците го е правил. Всъщност той много добре знае как да укроти фаворита. В досегашните си сблъсъци с него Петрович нито веднъж не е губил. В три мача той има две победи – постигнал е успехите с два различни тима, и едно равенство. И ремито идва в този двубой, в който тимът му се пропуква в защита.
Интересното е, че той не се е изправял срещу орлите при гостуване. Сега Люпко ще опита да победи Лудогорец с трети различен отбор, след като вече е правил това начело на Литекс и Левски.
За първи път треньорското величие се изправя срещу Лудогорец на 18 юли 2015 година. Тогава е начело на Литекс, а в първия кръг на първенството Лудогорец гостува в Ловеч. През първата част домакините не дават на противника си никакви шансове – позволяват му да отправи само няколко далечни изстрела. Ловчанлии пък пропускат две изгодни положения, преди да дойде 26-ата минута. Тогава колумбиецът Данило Асприля вкарва един от най-красивите голове в историята на първенството. Той поема топката зад центъра с гръб към противниковото поле. Още с обръщането си елиминира съперник, а веднага след това и още един. Тръгва на спринт и вече в половината на гостите финтира още трима – всичките падат на тревата на задните си части. От границата на наказателното поле шутира по диагонала през Моци и пронизва долния десен ъгъл – 1:0. В 65-ата минута обаче Петрович е изгонен от скамейката. Тогава защитник на Лудогорец рита играч на домакините извън очертанията на терена. Люпко избеснява и е пратен от Станислав Тодоров на трибуните. Той гледа през оградата как в 86-ата минута Диого Виана с майсторски фалцов удар вкарва втори гол. При радостта си той си сваля фланелката и е изгонен. Постигната е обаче важна победа с 2:0 – такава трябва на армейците в събота.
На 5 декември 2015-а Литекс отново приема Лудогорец. Този път обаче гостите повеждат чрез Марселиньо в началото на втората част, преди Страхил Попов да изравни в 68-ата минута. Десетина по-късно е изгонен Йордан Минев от разградчани, но финалният щурм на домакините не дава резултат.
Последната среща между тим на Петрович и разградчани е от 13 август 2016 година. Тогава Люпко е начело на Левски. Сините посрещат съперника на „Герена“ и му дават здрава битка. Отсъжданията на рефера Ивайло Стоянов-Сватбата обаче изкарват от равновесие сърбина, който през втората част по-често тича до четвъртия рефер, отколкото да дава наставления на играчите си. В добавеното време на мача сините хващат неподготвен съперника и в крайна сметка топката се озовава на празна врата пред Краев, който някак си я добутва в мрежата – 1:0.
В събота Петрович ще опита да победи Лудогорец с трети тим у нас. А ако го стори, вероятността да се запише и в историята на ЦСКА, след тези на Левски и Литекс, е много голяма.

МАЧОВЕТЕ НА ЛЮПКО ПЕТРОВИЧ СРЕЩУ ЛУДОГОРЕЦ

Дата Кръг Мач Резултат
18.07.2015 г. 1 Литекс – Лудогорец 2:0
05.12.2015 г. 19 Литекс – Лудогорец 1:1
13.08.2016 г. 3 Левски – Лудогорец 1:0

ОБЩО: 3 мача, 2 победи за отбори на Люпко Петрович, 1 равенство, голова разлика 4-1