в днешния брой Люпко за първи път  ще води мач в Разград

Люпко за първи път ще води мач в Разград

11-08-2019 Тема спорт

Люпко Петрович не е допускал загуба от Лудогорец в 4-те мача, в които е бил на пейката срещу този опонент. Той е бил начело на Левски и Литекс, а беше водеща част от щаба и на ЦСКА в сблъсъка на 11 май тази година на „Армията”, когато официално като старши треньор бе записан Добромир Митов. Балансът на сърбина е 2 победи и 2 равенства при 4:1 голова разлика. Трябва обаче да се направи уточнението, че неговите отбори досега не са били гости на Лудогорец. Така днес Люпко за първи път ще води тим в Разград.
Първият му сблъсък със зелените е начело на Литекс на 18 юли 2015 г. на старта на първенството. Ловчанлии са по-добрият тим на терена и заслужено печелят с 2:0, като головете вкарват Данило Асприя в 26-ата минута и Диого Виана в 86-ата. Самият Петрович е изгонен от рефера Ивайло Стоянов за реплики в 65-ата минута. Треньор на разградчани е Бруно Рибейро. А Люпко напуска Литекс скоро след това, като е заменен от румънеца Лауренциу Регекампф.
Петрович обаче се завръща в Ловеч, след като самият Регекампф не се задържа дълго. На 5 декември 2015 г. Люпко пак извежда Литекс в домакинство срещу Лудогорец. Този път мачът завършва 1:1. Марселиньо открива в 53-ата минута, а Страхил Попов изравнява в 68-ата. Наставник на разградчани вече е Георги Дерменджиев.
Петрович постига успех над Лудогорец и като треньор на Левски - на 13 август 2016 г. Сините печелят с 1:0 на „Герена” след гол в добавеното време на Божидар Краев. В типичен за Люпко стил Левски дебне своя съперник и го пронизва в самия край с известна доза спортен шанс. Наставник на Лудогорец пак е Дерменджиев.
Вече в ЦСКА Петрович беше на пейката като консултант в сблъсъка на 11 май на „Армията”. Али Соу изпусна дузпа в началото, която можеше да се окаже с шампионска стойност. Мачът обаче завърши 0:0, а червените останаха на точка от разградчани в крайното класиране. Треньор на Лудогорец, както и днес, е Стойчо Стоев.