28-02-2016 Лукойл разкъса Левски

Лукойл разкъса Левски

28-02-2016 Тема спорт

Шампионите от Лукойл Академик постигнаха напълно очаквана и категорична победа в XIX кръг от редовния сезон в Националната Баскетболна Лига, след като се наложиха при гостуването си на Левски 2014 със 100:69 в двубой, който се игра в столичната зала „Универсиада“.
Желко Шакич бе??е най-резултатен за "студентите" - 16 точки, Филип Барович добави 13 точки, Павлин ??ванов и Филип Виденов вкараха по 12 точки, а Христо Захариев завър??и с 11 точки.
За столичани с 20 точки се отличи Венцислав Петков, а Станислав Славейков и Ангел Пейчинов добавиха по 16 точки.
Мачът започна с близо десет минути закъснение, след като има??е проблеми с електронното табло в зала „Универсиада“. Все пак, двубоят стартира, а Лукойл Академик бързо дръпна със 9:0. Столичани, които изпитваха много проблеми, все пак успяха да се отпу??ат точно в средата на частта след ко?? на Дойчинов, но до края на първата четвърт ??ампионите от Правец бяха пълни господари на терена, а след десет минути разликата вече бе двуцифрена - 25:12.
До почивката Тони Дечев направи няколко експеримента със състава и тактиката, но въпреки това, ситуацията на терена не се промени особено, а след изиграването на първото полувреме Лукойл Академик има??е повече от комфортна преднина - 54:29.
Второто полувреме стартира със серия от 6:0 за гостите от Правец, което принуди столичани да вземат прекъсване след само 2:16 минути игра. Кратката почивка се отрази добре на домакините, които след подновяването на играта бързо вкараха осем поредни точки, но въпреки събуждането в нападение, Левски 2014 изпитва??е сериозни трудности в защита и след 30 минути Лукойл Академик бе??е напред с 29 точки - 81:52.
В последните десет минути на терена не се случи абсолютно нищо интересно, като двата отбора просто изчакваха последния съдийски сигнал, който прозвуча при 100:69 в полза на Лукойл Академик.