01-03-2016 Лудогорец със 7-ми пореден успех в А група

Лудогорец със 7-ми пореден успех в А група

01-03-2016 Тема спорт

Лудогорец затвърди възходящата си форма при треньора Георги Дерменджиев, след като записа 7-ма поредна победа в А група след 2:0 над Локо Пд в Разград. Попаденията реализираха Марселиньо и Козмин Моци през първото полувреме. След почивката гостите на няколко пъти бяха близо до гола, но в крайна сметка успехът бе за орлите. Силно за Локо Пд се представи Емил Гъргоров, но неговите усилия не бяха достатъчни. В своята серия от 7 поредни победи Лудогорец има 14:1 голова разлика и вече 4 месеца не е допускал поражение в ??ампионата. За последно разградчани паднаха именно от Локо - в Пловдив на 2 ноември с 0:2, когато треньор все още им бе??е Едуард Ераносян.
Успехът на орлите не дойде никак лесно, тъй като смърфовете пропиляха поне 3-4 много добри положения за гол, а и на два пъти гредите спасиха домакините след изстрели на Емил Гъргоров и Велковски.
Разградчани също имаха възможност да вкарат трети гол, но пропуски на Дяков и Ки??ада ги ли??иха от по-изразителна победа.
През първия четвърт час играта се воде??е предимно в половината на гостите, но домакините не създадоха чисто голово положение.
В 20-ата минута Локомотив успя да вкара топката в мрежата на орлите, когато Тунчев реализира отблизо, но реферът ??вайло Стоянов отмени попадението, тъй като преди това Мартин Райнов в опита си да стреля игра с ръка.
Само 120 секунди по-късно Лудогорец откри резултата чрез Марселиньо. Бразилецът овладя топката пред наказателното поле на смърфовете, финтира няколко бранители и след техничен ??ут по земя вкара за 1:0.
Малко по-късно добра атака на разградчани за малко не доведе до второ попадение, но опасен изстрел на Клаудиу Ке??ерю бе спасен от Ел Харуби.
В 28-ата минута пловдивчани пропиляха отличен ??анс да изравнят. Мансур Гай надбяга Керчев и след неубедително излизане на Владислав Стоянов за момент се озова на празна врата, макар и под ъгъл, но стреля твърде слабо и в аут.
Малко след това нападателят се контузи и напусна терена, като на негово място се появи новото попълнение Пауло Теле??.
В 41-ата минута Локо Пд организира нова добра атака по лявото крило. Крум Стоянов бе изведен зад бранителите в зелено, но вместо да потърси пас към свой съотборник, стреля в аут.
Лудогорец отговори подобаващо само две минути по-късно, когато Козмин Моци бе оставен непокрит след центриране от корнер и вкара за 2:0.
Втората част започна с опасен ??ут на Стефан Велев, който профуча над напречната греда. След час игра Лудогорец има??е ??анс да поведе с 3:0, когато Натанаел центрира към Ке??еру, но таранът на орлите стреля с глава покрай лявата греда.
В 72-ата минута смърфовете като по чудо не върнаха един гол. Първо Емил Гъргоров нацели лявата греда след изпълнение на фаул. Последва центриране към Райнов, който стреля с глава, но Стоянов изби. Топката обаче попадна в краката на Гъргоров, който отново опита да вкара, но стражът на орлите пак спаси.
Шест минути по-късно отново гредата спаси домакините след ??ут от 7-8 метра на Велковски.
В 83-ата минута и футболист на Лудогорец нацели греда. Ел Харуби допусна гре??ка и подаде на Дяков, който се озова очи в очи с вратаря, но стреля в лявата греда. Топката се върна към Ки??ада, който от удобна позиция ??утира високо над вратата. Секунди по-късно отново Ки??ада изпусна отлично положение за трети гол, когато вместо да търси пас към няколко непокрити негови съотборници, опита да се разпи??е, но Ел Харуби спаси.
В заключителните секунди на двубоя двата тима си размениха по едно опасно положение. Първо Карагерен не успя да реализира очи в очи срещу Стоянов, а в ответната атаки резервата Джоди Лукоки ??утира покрай вратата от 5-6 метра.