в днешния брой Лудогорец пак играе силно, но не бие

Лудогорец пак играе силно, но не бие

08-02-2020 Тема спорт

Лудогорец не успя да победи в трета поредна контрола, макар отново да се представи на ниво - 1:1 със Слован Братислава. Попаденията паднаха след почивката, когато и двата отбора изостриха действията си в предни позиции и имаха по няколко добри положения. Точен за разградчани бе Жоржиньо, а испанецът Ноно вкара за Слован след далечен изстрел и колеблива намеса на Пламен Илиев. Иначе Жоржиньо изпусна и три стопроцентови ситуации, което можеше да доведе до убедителен успех.
Двубоят често беше накъсван от нарушения. Реферът показа цели 6 жълти картона - 4 за словаците и 2 за Лудогорец. Анисе беше доста тормозен от съперниците, като бе фаулиран на няколко пъти, а през първата част бе и разкървавен при корнер. Сблъсъците изобилстваха, особено до почивката.
За Слован участие не взеха капитанът Васил Божиков и закупения от Локо Пд Ален Ожболт. Сутринта словаците имаха и спаринг с немски аматьори, но Божиков и Ожболт не играха и в него.
Първото полувреме вчера бе оспорвано, с лек превес за Лудогорец. Зелените притежаваха повече топката, но не успяваха да изострят действията в атака. Все пак тимът стигна до два точни удара към края на първата част, а Слован не създаде нищо интересно пред Илиев.
Лудогорец показа зъби в 16-ата минута, когато Сисиньо центрира отдясно за Вандерсон, а той подаде и след рикошет топката стигна до Кешерю. Ударът му обаче бе избит от бранител. В 26-ата защитник изчисти и пред намиращия се на чиста позиция Вандерсон. В 33-ата Лудогорец най-после отправи точен удар. Марселиньо центрира отдясно, а Кешерю засече отлично по диагонал с глава, но в ръцете на стража. Малко след това Кешерю изведе ефектно Марселиньо, бразилецът стреля с левия крак, но стражът направи добро спасяване. Това беше и най-качествената атака на Лудогорец до този момент. В 45-ата минута и Терзиев отправи удар, но след рикошет топката излезе в корнер. Разградчани за пореден път имаха много статични положения, но не се възползваха от тях.
След почивката и двата отбора създадоха доста повече ситуации, като отново разградчани бяха по-активни. В 48-ата минута Марселиньо пусна за Жоржиньо отдясно в пеналта, но крилото стреля неточно от добра позиция. В 57-ата пък Анисе с едно докосване изведе Манолев отдясно, той подаде по земя, но Кешерю стреля слабо във вратаря. Малко след това Байрич нанесе опасен удар за Слован след фаул, но в аут. Все пак словаците поведоха в 62-ата минута с красиво изпълнение на испанеца Ноно. Той си нагласи топката на десния крак и от над 25 метра матира Пламен Илиев, който трябваше да се намеси по-добре - 1:0.
Лудогорец обаче отговори бързо и в 65-ата изравни. Кешерю и Вандерсон направиха отлична комбинация в пеналта, след което румънецът копна топката за Жоржиньо и крилото отблизо реализира за 1:1.
Последваха три добри ситуации за Слован, но Медвед, Моха и Ратао не успяха да преодолеят Илиев. В 77-ата пък Лудогорец направи нов пропуск. Недялков пусна по земя отляво, а Жоржиньо засече с пета, но в гредата. В 81-ата се разигра идентична атака. Пак Недялков пусна по земя и отново Жоржиньо стреля, но този път вратарят отрази. Така крилото пропиля 3 чисти ситуации, всичките след почивката. Недялков пък изнесе силен мач, като беше на ниво и през двете полувремена. В края на срещата Каули стреля на сантиметри покрай гредата в аут след центриране на Манолев, а Медвед изпусна за Слован с далечен удар.
Лудогорец се завръща от лагера си в Турция днес.