07-12-2020 Лудогорец пак би със съдийско рамо

Лудогорец пак би със съдийско рамо

07-12-2020 Тема спорт

В слаб мач, в който трудно можеше да се разбере кой е първи и кой последен в класирането, Лудогорец успя да победи Славия като гост с 2:0. Основна роля за успеха на тима от Разград за пореден път изигра съдията в срещата, който в този случай бе Драгомир Драганов.
Първото по-интересно положение бе в актива на домакините. Радослав Кирилов, който играеше своя мач номер 100 в елита, проби отляво и центрира към дъгата на наказателното поле, откъдето Димитър Рангелов стреля, но Пламен Илиев отрази удара му, избивайки в корнер. В следващия четвърт час играта вървеше вяло. В това време единственото за отбелязване бяха два шута на Десподов и Каули от границата на пеналтерията фронтално срещу Светослав Вуцов, но топката прелетя над рамката в аут. Най-опасното положение за орлите през първата част дойде в 24-ата минута, когато Десподов стреля от фаул от около 25 метра, но топката срещна напречната греда.
В тези минути Славия действаше компактно, като домакините не оставяха празни пространства за противника. Белите разчитаха на контраатаки, добро впечатление с активността си направи Радослав Кирилов, който тормозеше Сисиньо, а бранителят не получаваше никаква помощ от Кирил Десподов. Националът нагледно показа защо не успя да се наложи в Каляри, тъй като в дефанзивен план не показа абсолютно нищо.
Втората част започна с натиск на гостите. В 49-ата минута след късо изпълнение на ъглов удар Чибота нахлу отляво в наказателното поле на Славия, финтира Гамаков и отправи параболичен удар към далечния ъгъл на вратата, но там Антовски с великолепна намеса изби топката с глава от голлинията. В 54-ата минута белите организираха чудесна контраатака. Карабельов изведе Димитър Рангелов между централните защитници на Лудогорец, като се наложи Вердон да фаулира откъсващия се нападател. Бранителят получи само жълт картон, като единственото оправдание за решението на съдията е, че Са също бе много близко до ситуацията. Кирил Десподов в 60-ата минута изпусна поредната добра възможност пред него, като малко зад точката на дузпата стреля отново в аут. Безпомощните действия в предни позиции на Лудогорец принудиха Станислав Генчев да потърси промяна и пусна в игра Клаудио Кешеру и Доминик Янков, съответно на местата на младока Димитър Митков и Каули, които не се запомниха с нищо. Само 3 минути по-късно Кешерю засече с глава центриране от корнер и откри резултата. Голът не трябваше да бъде зачетен, а играчите на Славия имаха основателни претенции за извършено очевадно нарушение в атака на Вердон, но реферът Драгомир Драганов остана безмълвен. В 76-ата минута Лудогорец можеше да затвори мача, но с пореден пропуск се отличи Кирил Десподов, който минута по-късно бе заменен. С ново спорно отсъждане се отличи малко след това реферът Драганов, който не посмя да отсъди нарушение срещу Тасевски на границата на наказателното поле на гостите. Всичко в мача свърши в 82-ата минута, когато Сантана напредна през центъра, стреля от около 30 метра, топката рикошира в играч на Славия, подлъга вратаря на белите, който се завъртя около оста си, а след това топката се удари в бедрата му и се търколи в мрежата.