в днешния брой Лудогорец напред, Чибота с хеттрик

Лудогорец напред, Чибота с хеттрик

26-09-2019 Тема спорт

Лудогорец очаквано се класира за осминафиналите на купата. То дойде след обрат срещу втородивизионния Нефтохимик - 4:1, на стадиона в Созопол. Разградчани губеха с 0:1 на почивката, но след това с хеттрик на Чибота, единият гол с удар тим "скорпион", и попадение на Лукоки стигнаха до успеха.
Старши треньорът на орлите Станислав Генчев бе пуснал доста от футболистите, които имаха по-малко игрови минути напоследък. Сред 11-те започна последното ново попълнение Талеб Таута. В предни позиции се разчиташе на Бакалов, Чибота, Жоржиньо и Битон.
В 7-ата минута гостите бяха близо до откриване на резултата, но ударът на Дан Битон срещна страничния стълб. При добавката Жоржиньо не успя да преодолее стража на домакините Росен Андонов. Топката попадна в Икоко, чийто удар отново бе отразен от вратаря на шейховете. В 12-ата минута Нефтохимик изненадващо поведе в резултата след прекрасен гол на Радослав Апостолов. Юношата на Ботев Пд навърза трима - Дяков, Икоко и накрая Терзиев, и с мощен удар под гредата от малък ъгъл не остави шанс на Пламен Илиев.
В 19-ата минута Чибота бе близо до изравнителен гол, но не успя да намери вратата след центриране на Горалски от удобна позиция. В 23-ата минута след центриране на Битон Радослав Филипов бе близо до това да си отбележи автогол с глава, но топката срещна левия страничен стълб. След корнера Битон отново удари греда, а в 25-ата минута шут на израелеца бе избит от вратаря Росен Андонов в горната греда. Секунди преди края на първото полувреме Нефтохимик можеше да поведе с 2:0, след като получи право да изпълни фаул на границата на наказателното поле на Лудогорец. Ударът Цветан Филипов обаче бе отразен от Пламен Илиев. В началото на второто полувреме домакините упражниха лек натиск и бяха хванати неподготвени. В 53-ата минута Лудогорец изравни чрез Мавис Чибота, който се възползва от подаване на Жоржиньо, получил от Горалски. В 59-ата орлите стигнаха до пълен обрат с попадение на Джоди Лукоки. Той излезе очи в очи с вратаря на домакините след грешен пас на Радослав Апостолов.
Попаденията дадоха импулс на разградчани и в 76-ата минута Чибота вкара втория си гол в мача, след като засече с удар тип "скорпион" центриране на Лукоки отдясно. В края упражнението между двамата бе повторено и Чибота оформи своя хеттрик с хубав удар от въздуха. Така Лудогорец, без много да се напряга, очаква жребия за осминафиналите.