24-10-2015 Лудогорец мина без проблем през Монтана

Лудогорец мина без проблем през Монтана

24-10-2015 Тема спорт

Лудогорец мина без проблем през Монтана и излезе на второ място в А група. Шампионите се наложиха с 2:0 над новака в елита и вече са пред Литекс, който не успя да бие Локо Пд. Точни за успеха бяха бразилецът Джонатан Кафу и Клаудиу Ке??ерю. С трите точки воденият от Едуард Ераносян тим вече има актив от 25 пункта и продължава да е на една от лидера Левски, който в петък победи Черно море.
Двубоят в Разград бе изгледан от едва 1500 зрители и така над 70 процента от капацитета на стадиона остана празен. Като титуляр за Лудогорец започна контузилият се срещу Левски Венцислав Керчев.
Домакините започнаха вихрено и само след две минути игра вече водеха в резултата. Дяков спечели единоборство в средата на терена с Минчев, напредна и изведе Кафу зад гърба на Хубчев. Бразилецът нахлу към малкия пеналт и пробва да комбинира с Ке??ерю, но Ангелов пресече. Топката обаче пак се върна в Кафу, който от няколко метра преодоля Христо ??ванов – 1:0.
След попадението възпитаниците на Ферарио Спасов се стъписаха и все по-често гре??аха. Това доведе до няколко сериозни опасности пред вратата им. В 18-ата минута Натанаел центрира отляво, Ке??ерю направи опит за задна ножица, но се размина с топката и тя попадна в Марселиньо, който отблизо не успя да нанесе удар. Малко след това Христо ??ванов спаси мощен изстрел от дистанция на Вандерсон.
В следващите двайсетина минути разградчани правеха каквото си поискат. Те атакуваха на висока скорост ту по левия, ту по десния фланг. Най-активни бяха бразилците Марселиньо, Вандерсон, Кафу и Натанаел. Въпреки по-активната игра чистите голови положения липсваха, но се стигна до няколко суматохи в наказателното поле, при които зелените можеха да удвоят аванса си.
В 38-ата минута главният съдия Стефан Павлов удари сериозно рамо на Лудогорец, след като не вдигна директен червен картон на Минев. Бранителят влезе брутално отзад на Балджийски, но реферът го пожали и му даде само жълт картон.
До края на първата част разградчани организираха още няколко бързи атаки, но до сериозна голова ситуация не се стигна.
На почивката Ферарио Спасов извади неубедителния Християн Попов и пусна Георги Па??ов. Това доведе до разместване и Йордан Тодоров мина като дясно крило. Промяната даде ефект и Монтана погледна по-сериозно към вратата на Лудогорец. В 51-ата минута гостите отправиха и първия си удар към Борян. Балджийски навлезе от фланга към дъгата и стреля от дъгата, но право в ръцете на вратаря. Малко след това Керчев сгре??и и подари топката на Йордан Тодоров около дъгата. Бив??ият играч на ЦСКА и Локо Пд обаче се засуети и не успя да нанесе изстрел от около 10 метра. В 63-ата минута Вандерсон центрира остро по земя и Ке??ерю засече, но Христо ??ванов спаси. По-късно вратарят отново попадна под светлината на прожекторите, след като изпревари Вандерсон току преди бразилецът да стреля. В 75-ата минута Кафу овладя на гърди вдясно и подаде остро за Ке??ерю, който от няколко метра не сгре??и – 2:0. В заключителните минути Лудогорец има??е възможност да направи победата си по-изразителна, но Марселиньо на два пъти стреля над вратата.