18-07-2021 Лудогорец изнесе лекция на ЦСКА

Лудогорец изнесе лекция на ЦСКА

18-07-2021 Тема спорт

Лудогорец смаза ЦСКА с 4:0 на „Васил Левски“ и спечели петата си Суперкупа. Разградчани вече са №1 по този показател, като изпревариха именно червените, които са с 4. Шампионите изнесоха истинска лекция на армейците и треньора им Любослав Пеев и без съмнение влизат като фаворити в първенството за нова титла.
В герой на мача се превърна Десподов, който помете червените и изпъкна с 3 асистенции. ЦСКА не знаеше къде са намира.
Лудогорец стартира агресивно. Много активни бяха Десподов, който бе бурно освиркван, както и Каули. ЦСКА отвърна с атака по левия фланг, след което Чатакович центрира остро към Кайседо в пеналта, но нападателят не успя да засече.
В 14-ата минута Десподов центрира от корнер, а на границата на малкото наказателно поле Пластун вкара с глава. Ситуацията бе прегледана от ВАР, защото украинецът си помогна с ръце – хвана за главата Кайседо, преди да отбележи, и гол правилно не бе зачетен.
Отговорът на ЦСКА дойде с шут на Варела, който рикошира във Вердон и за малко да влети в мрежата. А пак след корнер на Десподов Лудогорец пропусна да поведе. Вердон свали топката към Сотириу, който обаче от 3 метра би с глава над вратата.
Разградчани бяха отборът, владеещ повече топката. Доминираха и логично поведоха в 29-ата минута. Янков нахлу през центъра, след това намери Десподов, който с меко центриране сложи топката на главата на включилия се от втора позиция Сантана, а бразилецът от 6-7 метра се разписа с глава. Хубаво разиграване, матирало неориентираната червена защита.
Играта на ЦСКА бе нула – само в един епизод имаше наченки на нещо като натиск, но той бе прекалено кратък. В голяма част от времето тимът трудно се организираше не успяваше да пренесе действията в противниковата половина. Наред с това в отбрана имаше големи проблеми при статичните положения.
В 41-ата минута орлите удвоиха. Жеферсон сбърка подаване, Янков и Десподов направиха двойно, а първият от воле вкара – 2:0. Нов красив гол.
ЦСКА не можеше да изнесе топката, а Лудогорец доминираше изцяло след 10-ата минута. Червените действаха апатично и неориентирано, бяха напълно неподготвени за този мач. Между 10-ата и 40-ата минута разградчани скриха топката на ЦСКА. Така бързо се видя кой се намира в по-добра форма.
Топки до Кайседо не достигаха, а Чатакович бе напълно изолиран. Последният бе заменен още на почивката от Нзила, а Антов влезе на мястото на Турицов и Гълъбов заигра като десен бек. Но тези промени не доведоха до нищо.
В 47-ата минута Лудогорец пак бе близо до попадение. Тогава избито центриране от фаул попадна в Недялков, който шутира, но Жеферсон изби от голлинията. 120-секунди по-късно преднината на гостите вече бе класическа. Бусато, вместо да улови топката на границата пеналта, я изчисти с шпагат, тя рикошира в Десподов и попадна в Сотириу, който на празна врата вкара – 3:0. Пенев вкара на терена и Георги Йомов, който в края на мача бе изгонен.
Лудогорец намали оборотите, но не изпускаше от контрол нещата и в края вкара четвърти гол. Десподов надбяга и надигра Матей и сервира топката на резервата Чибота, който реализира на празна врата. Унижението за ЦСКА бе пълно.
След показаното на „Васил Левски“ Лудогорец изглежда напълно готов за шампионата. Докато въпросите в ЦСКА са много...