31-01-2016 Лудогорец е 4 от 4 в Турция

Лудогорец е 4 от 4 в Турция

31-01-2016 Тема спорт

Лудогорец изнесе лекция на румънския ??ампион Стяуа в контролна среща, която се игра в турския курорт Белек. Орлите се наложиха с 3:0, като през цялото време на срещата доминираха. Попаденията бяха дело на Козмин Моци (14), Жуниор Ки??ада (40) и Цветелин Чунчуков (90). Треньорът на тима Георги Дерменджиев бе толкова доволен след срещата, че заяви: "Този Лудогорец е по-добър от онзи, който влезе в Шампионската лига".
Разградчани вече имат 4 победи от 4 мача в Турция, след като преди това победиха Фортуна Дюселдорф (3:1), Виктория Пилзен (2:1) и Заря Луганск (2:1).
Кирил Домусчиев изгледа мача срещу Стяуа, като бе лаконичен пред медиите: "Доволен съм щом Лудогорец бие".
Разградчани играха скоростен, разнообразен и агресивен футбол и с представянето си напомниха за най-добрите си дни.
През първата част освен двата гола родният ??ампион допусна пропуски чрез Лукоки и Вандерсон, а Стяуа така и не застра??и вратата на Владо Стоянов.
Моци отбеляза в 14-ата минута с хубав удар с глава след центриране на Вандерсон от корнер. Така румънският бранител отново наказа стелистите след онзи паметен двубой през 2014 г. на "Васил Левски", в който Лудогорец се класира за груповата фаза на ШЛ.
В 40-ата минута Ки??ада също отбеляза красиво попадение, след ??ут от границата на наказателното поле.
Румънците създадоха първата си опасност чак в 66-ата минута, когато Пеп стреля от няколко метра с глава, но топката премина покрай страничния стълб.
Три минути по-късно Ки??ада пропусна да направи резултата класически. Бразилецът се озова сам срещу вратаря и опита удар по диагонала, който се оказа неточен. Малко след това и Марселиньо се отчете с пропуск. В 82-ата минута разградчани направиха нова добра комбинация, но Анисе не успя да я завър??и с гол.
В 90-ата минута Цветелин Чунчуков оформи крайното 3:0 с красив гол с глава. Марселиньо центрира остро отдясно, нападателят се извиси и забоде неспасяемо топката в мрежата.
Следващата проверка на Лудогорец е на 3 февруари срещу че??кия Бърно.