18-03-2015 Лудогорец е на полуфинал за Купата

Лудогорец е на полуфинал за Купата

18-03-2015 Тема спорт

Лудогорец се класира за полуфиналите за Купата на България, след като не остави никакви ??ансове на своя съперник Литекс в четвъртфиналния мач реван??, който се игра на „Лудогорец Арена“. Разградчани разгромиха своя опонент с 5:0 и продължават напред в турнира, след като първата среща в Ловеч завър??и 0:0. Лудогорец смачка Литекс, който не създаде почти никакви ситуации пред вратата на Владислав Стоянов.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на Димо Стойчевски.

Лудогорец взе надмощие над своя съперник от самото начало на мача и още в 3-та минута Ки??ада пусна добър пас към Михаил Александров, който стреля, но Винисиус се намеси и изби топката в корнер.

Лудогорец поведе с 1:0 в 12-та минута, когато Козмин Моци подаде към Върджил Мисиджан, който центрира в наказателното поле на Литекс, след което Винисиус увисна и не успя да улови топката. Ки??ада стреля, а топката рико??ира в играч на Литекс и Светослав Дяков отблизо вкара за 1:0.

Домакините удвоиха своята преднина в 26-та минута, когато Михаил Александров подаде към Жуниор Кайсара, който сложи топката на главата на Фабио Е??пиньо, а той отблизо вкара за 2:0.

Лудогорец продължи да атакува и в 33-та минута Ки??ада подаде добре към Вандерсон, който стреля, но над напречната греда в аут. Две минути по-късно Витиня центрира в наказателното поле на Литекс, след което Фабио Е??пиньо стреля отново с глава, но изпрати топката на сантиметри в страни от левия стълб на вратата на Винисиус.

Първото положение, което Литекс успя да създаде пред вратата на Лудогорец бе в 54-та минута. Кирил Десподов подаде към Бьорн Маарс Йонсен, който стреля, но топката рико??ира в крака на Витиня и премина на сантиметри в страни от левия стълб на вратата на Владислав Стоянов и излезе в корнер. Седем минути по-късно Бьор Маарс Йонсен отново стреля, но право в ръцете на Владислав Стоянов.

Лудогорец отбеляза трети гол в 62-та минута. Фабио Е??пиньо центрира от фаул в наказателното поле на Литекс, където Александър Барт бе изпуснат от Пламен Гълъбов и французинът с глава вкара топката във вратата на Винисиус.

Фабио Е??пиньо отправи много хубав далечен удар в 75-та минута, но топката премина в страни от левия стълб на вратата на Винисиус.

Лудогорец бе много близо до това да вкара трети гол в 81-та минута. Даниел Абало получи много хубав диагонален пас и излезе сам срещу Винисиус, но вместо да стреля подаде към Роман Безяк, който на празна врата пропусна да вкара и изпрати топката в аут.

Лудогорец вкара четвърти гол в 85-та минута, когато Върджил Мисиджан стреля от сериозно разстояние, Винисиус се намеси слабо и топката от ръцете му се озова във вратата му.

Фабио Е??пиньо стреля от фаул в 87-та минута, но Винисиус успя да боксира в корнер.

Лудогорец вкара пети гол в добавеното време на мача. Роман Безяк стреля, след което топката рико??ира в крака на Даниел Абало и влетя във вратата на Винисиус.

Така Лудогорец се класира за полуфиналите на турнира. Жребият е в четвъртък от 11 часа. Другите три отбора, които се класираха за тази фаза от надпреварата са Левски, Черно море и Локомотив Пловдив.

Лудогорец: Владислав Стоянов, Витиня, Жуниор Кайсара, Александър Барт, Козмин Моци, Светослав Дяков (85-Абел Анисе), Вандерсон, Фабио Е??пиньо, Върджил Мисиджан, Михаил Александров (70-Даниел Абало), Жуниор Ки??ада (74-Роман Безяк)

Литекс: Винисиус Баривиейра, Антон Недялков (63-Румен Руменов), Васил Божиков, Рафаел Перес, Пламен Гълъбов, Страхил Попов, Петрос Бумал (40-Никола Колев), Кристиан Малинов, Данило Асприля, Кирил Десподов, Милчо Ангелов (46-Бьорн Йонсен)