ЦСКА Левски Литекс Локомотив София Локомотив Пловдив Черноморец Славия Черно море Миньор Перник Берое Монтана Лудогорец Видима-Раковски Ботев Враца Светкавица Калиакра Ботев Пловдив Челси Манчестър Юнайтед Ливърпул Реал Мадрид Барсeлона Милан Интер Ювентус Пирин Благоевград

Контакти

05-11-2011 Лола се прицелва във Ф1

Лола се прицелва във Ф1

05-11-2011 Тема спорт

Вдъхновени от възобновяването на Тийм Лотус, шефовете на друга легендарна състезателна марка – Лола, възнамеряват да повторят успеха на своите колеги и да възродят името си във Ф1. Това не е първият опит на Лола от последната им поява през 1997 година насам, за завръщане във Ф1. Според главния мениджър на компанията Робин Бръндъл, брат на Мартин Бръндъл, в Лола са готови да създадат за отрицателно време болид и отбор, както бяха готови и през 2009 година. Той коментира:

"В момента моторният спорт съставлява 1/3 от нашия оборот. След две до три години очакваме двойно увеличение на приходите и ще можем отново да се опитаме да влезем във Ф1. Имаме капацитета да го направим. До 2014-а година ще трябва да си осигурим и двигател, тъй като ще трябва да сме готови с колата именно за началото на този сезон. Можем да се справим, стига от ФИА да дадат зелена светлина.", сподели той.

Екипът на Лола участва в конкурса за три нови отбора през 2009 година, но не успя да се класира. Британската компания има богата история свързана с успехи и провали, като последният опит компанията да участва във Ф1 бре през 1997 година

Коментари

напиши коментар

Напиши коментар