21-03-2014 Локо Сф с нов успех край морето

Локо Сф с нов успех край морето

21-03-2014 Тема спорт

Локомотив Сф победи Нефтохимик с 2:0 и записа ценни три точки в актива си, който вече е от 37 пункта. ?? двата гола за железничарите вкара Димитър ??лиев през второто полувреме, като второто попадение бе особено красиво. Нефтохимик остава последен в класирането с 12 точки.

Двата отбора откриха 28-ия кръг от „А“ група с мача помежду си в Несебър. Любопитното е, че „червено-черните“ излязоха в ??ампионатния двубой днес 45 часа и половина след победата си за Купата срещу Черноморец в Бургас.

В първия половин час игра двата тима предложиха равностойна борба, като стигнаха до по един корнер пред вратата на съперника.

Резултатът се запази 0:0 и до почивката, без сериозни опасности за двамата вратари.

В състава на Локо Сф на почивката бяха извър??ени две смени, като на местата на Раул и Махамат влязоха Генов и Цанков. Гостите от София опитаха да натиснат, като Гаров се отчете с хубав далечен изстрел, но в аут.

В 74-ата минута Локомотив Сф все пак стигна до гол. При меле в наказателното поле на Нефтохимик Димитър ??лиев с крак успя да открие резултата - 0:1.

Пет минути по-късно Димитър ??лиев вкара втори гол за Локото. Маркиньос центрира и нападателят с летящ плонж забоде топката в мрежата на "??ейховете" за 0:2 в 79-ата минута. След това в състава на Локо Сф Маркиньос напусна, третата смяна е Тайдер. Домакините също извър??иха и трите си смени.