22-09-2019 Локо Сф разби Локо ГО

Локо Сф разби Локо ГО

22-09-2019 Тема спорт

Локомотив София записа втора поредна победа в шампионата. Столичните железничари надиграха с класическото 3:0 Локо ГО. С два гола се отличи новото попълнение Светослав Диков. Това бяха дебютни попадения за бившия футболист на Царско село и ФК ЦСКА 1948 Сф. Червено-черните не оставиха нито за момент съмнение в превъзходството си и контролираха двубоя.
През първата част те направиха няколко пропуска и голът за 1:0 на Диков падна в края на полувремето след хубав удар. Малко след почивката Локо Сф уби интригата. Отново Светослав Диков бе над всички, като завърши хубава атака.
С гола гардът на горнооряховци падна, като те предимно се бранеха. В 78-ата минута Цветомир Вачев оформи класиката. Шоко отново се появи като смяна след почивката.
С успеха столичани се изкачиха временно на третото място в класирането.
"Не мога да не съм доволен от момчетата. Те подходиха сериозно и отговорно. Това, което исках - да дублираме трите точки срещу Поморие, се случи. Показахме добра игра, вкарахме и три гола. Имахме още няколко положения. Светослав Диков е класен нападател. Радвам се, че се отпуши рано", коментира треньорът на домакините Младен Додич.
В следващия кръг, на 29 септември (недял), червено-черните гостуват на Струмска слава.