09-02-2015 Локо Сф попари Попето и Кубан

Локо Сф попари Попето и Кубан

09-02-2015 Тема спорт

Локомотив София записа първата си победа в предсезонните проверки в Анталия, като победи осмия в руското първенство Кубан Краснодар с 1:0. Буквално в последните секунди от редовното време Владислав Романов вкара единственото попадение в мача, който се игра на терен в хотел "Белиз" и в близост до местен зоопарк.

Преди началото му стар??и треньорът на българите Димитър Васев и нападателя Ламжед Шехуди изгладиха взаимоотно??енията помежду си, след като в предния двубой тунизиецът изрита демонстративно една бутилка при смяната си.

Срещата стартира с подчертан превес на руснаците, които установиха контрол върху топката още в първите минути. В този период локомотивци стигнаха до няколко статични положения, без да създадат главоболия за вратара Беленов.

В 19-ата минута дойде и първата реална голова ситуация. Кулик от Кубан центрира от фаул, а Тони Шунич надскочи всички, за да стреля с глава малко над гредата.

Единадесет по-късно гре??ка в защитата на Локомотив за малко да струва скъпо. Неразбирателството между бранителите пред Бождиар Митрев позволи на Уго Алмейда да отнеме кълбото и да тръгне към наказателното поле. От границата на пеналта португалският таран отправи силен ??ут, който вратарят отрази.

Кубан извър??и пет промени на почивката, но запази ??велин Попов в игра до 60-ата минута. ??менно до излизането на българина бе??е най-силният период в мача за момчетата на Леонид Кучук. Те пропиляха три чисти положения, като първото от тях бе в 54-ата. Резервата Георге Бурук стреля атрактивно с ножичен удар, а Митрев отвърна със също толкова впечатляващо спасяване.

Три минути по-късно пак Митрев спаси мрежата на „червено-черните“, като този път отрази мощен изстрел с глава на ??брахима Балде.

Минутка преди смяната си ??велин Попов също се отчете с пропуск. Българинът първо получи добро подаване от Хубулов, след което бе побутнат отзад в наказателното поле и падна тревата. Той няма??е много време да претендира за дузпа, защото Локомотив бързо загуби кълбото и ??брахима Балде се пробва да намери родния национал. Бив??ият ас на Литекс обаче се размина на сантиметри с подаването.

Оттук до края „железничарите“ набраха инерция, като в 82-ата минута разиграха чудесна контраатака. Топката бе сервирана на Преслав Йорданов с центриране по тревата, ала Беленов отрази удара на резервата.

Тъкмо таранът на българите бе??е замесен в драматичното попадение в края. Негов ??ут от около 7 метра затрудни Беленов, който боксира право в краката на Владислав Романов. С нисък удар крилото на Локомотив не остави никакъв ??анс на вратаря да реагира отново.

Така Локомотив записа първи успех в контролите, след досега??ните поражение и реми.