08-02-2013 Локо София разби казахстанци

Локо София разби казахстанци

08-02-2013 Тема спорт

Локомотив София записа трета поредна победа на лагера си в Турция, с 3:0 срещу казахстанския втородивизионен Окжетпес. Това бе и най-изразителният успех на „железничарите“ до момента по време на подготовката в южната ни съседка.

Окжетпес, изпаднал от Вис??ата лига на Казахстан, и по средата на няколкомесечна пауза между двата сезона, не представлява??е сериозна заплаха за Локо София.

Локомотив София не разчита??е на втори вратар за контролата. Митрев обърна пръст снощи и днес ще мине прегледи, и ако се бе наложила вратарска смяна в състава на Емил Велев, в игра ще??е влезе треньорът на вратарите Радо Станев.

Велев започна със състав Галев, Димитров, Велков, Николов, Добрев, Борносузов, Уилкер , Дафчев, Костадинов, Петков, ??лиев. На почивката в игра се появиха осем от резервите, а в 66-та минута бяха извър??ени и последните две смени, като на терена през второто полувреме влязоха Дюлгеров, Янев, Трифонов, Писаров, Цанков, Павлов, Василев, Том, Манолов, Св.Петров.

Резултатът бе открит в 22-та минута от дузпа. Димитър ??лиев бе задържан с две ръце в наказателното поле, и австрийският рефер без колебания посочи бялата точка. Дафчев изпълни с удар по тревата, в долния десен ъгъл, за 1:0.

В 50-та минута Антонио Павлов покачи на 2:0 с красиво изпълнение в стил "падащ лист", като прехвърли вратаря на Окжепетс.

Крайният резултат бе оформен в 68-та минута, когато Павлов изведе отдясно ??скрен Писаров. Той бе свободен в наказателното поле, и без проблеми насочи топката в десния ъгъл на вратата на Окжепетс.

Така Локо София взе солидна победа, и до момента има само един допуснат гол на лагера си в Турция. Утре за Локомотив предстои нова проверка – срещу ОФК Белград, а последната контрола е предвидена за 12 февруари срещу грузинския Чихура.