20-02-2013 Локо София победи Пирин в последната си контрола

Локо София победи Пирин в последната си контрола

20-02-2013 Тема спорт

Локомотив София победи ОФК Пирин Благоевград с 1:0 в контролна среща, преди която клубът от Югозапада представи отборът си за пролетния полусезон. Единственото попадение вкара нападателят Антонио Павлов, който бе точен след почивката.

Срещата на стадион „Христо Ботев“ започна в прилично темпо, като домакините имаха леко предимство в началото, но столичните „железничари“ бързо взеха инициативата. В 4-ата минута Стоев от Пирин проби на скорост и ??утира от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Митрев. Софиянци отвърнаха с опасен параболичен ??ут на Румен Трифонов от 18 метра, но бив??ият играч на ЦСКА пропусна целта за сантиметри.

В 17-ата гре??ка на Александър Бранеков позволи на Давид Гълъбов да се измъкне сам срещу вратаря, но играчът на домакините ??утира право в тялото на Митрев.

След този ??анс двата отбора понамалиха оборотите, но в края Биби??ков получи два поредни ??анса да преодолее вратаря на Пирин, но не успя.

През втората част динамиката съвсем се изгуби, но все пак в 74-ата Локомотив успя да стигне до гол. Резервата Антонио Павлов получи топката около точката на дузпата и с плътен удар по тревата наказа отбраната в зелено.

Благоевградчани можеха да изравнят три минути по-късно чрез Калайджиев, но влезлият на смяна Галев се прояви на ниво.

Това бе последната контрола за локомотивци преди старта на пролетния дял.