11-02-2015 Локо София направи равен с Домжале

Локо София направи равен с Домжале

11-02-2015 Тема спорт

Локомотив София приключи с равенство контролите си в Анталия. В мач, в който столичани стояха по-добре на терена, те изпуснаха победата срещу лидера в словенското първенство Домжале и стигнаха до 2:2.

Така след като и Черно море по-рано завър??и наравно със словенците, възпитаниците на Лука Елснер регистрират четвъртото си поредно реми. Локомотив пък приключва лагера си с актив от две равенства победа и загуба.

Българите направиха много силно първо полувреме, в което започнаха доста настървено. Пресата на „железничарите“ често воде??е до гре??ки при изнасянето на топката в редиците на техния опонент. Това печеле??е доста фаулове за Локомотив и именно след статично положение те откриха.

В 18-ата минута българите изпълниха корнер вдясно от вратата на Антонин Трилес. Топката бе??е изчистена и попадна право у Антонио Ливраменто пред наказателното поле. Португалецът укроти и стреля от въздуха, а след рико??ет кълбото придоби странна парабола и се отби в напречната греда, за да тупне зад голлинията. От Домжале претендираха, че не е имало гол, но съдиите посочиха играта да се поднови с удар от центъра.

Последва дълъг период на зати??ие, в който „червено-черните“ се прибраха в половината си и дебнеха на контраатаки, а словенците опитваха да ги притиснат. Те обаче стигнаха само до една чиста ситуация и то в края на полувремето. В 41-ата минута уругваецът с български корени Са??а Анеф стреля опасно от вътре??ността на наказателното поле, а Митрев изби. Бенджамин Морел първи стигна до нея и пробва добавка, която след рико??ет попадна в ръцете на вратаря.

След паузата Локомотив може??е да дръпне по-сериозно в резултата. В 55-ата минута Даниел Генов чудесно свали от едно докосване дълъг пас към Том пред дъгата. Бразилецът заложи на атракцията и ??утира веднага, изпращайки топката високо над целта.

Доста нещастно за момчетата на Васев техният противник изравни три минути по-късно. Матей Подлогар получи добър извеждащ пас в наказателното поле, а Румен Трифонов тръгна да го гони. Защитникът го изпревари за топката, но с ??пагата си я отби така, че прехвърли излезлия напред Митрев и я прати в собствената си мрежа – 1:1.

„Железничарите“ обаче продължиха с настойчивата си игра и пресата им пак даде резултат. В 72-ата минута Даниел Генов сам отмъкна топката в половината на Домжале, проби към дъгата и стреля прецизно от около 21 метра. Кълбото тупна на земята и не остави ??анс на Трилес, за да влети в долния ляв ъгъл.

Локомотив сам опропасти усилията си две минути преди изтичането на редовното време. Тогава резервата Камен Хаджиев върна твърде хазартно към Митрев, а Андрей Блейдеа стигна първи до кълбото, за да стреля покрай стража за крайното 2:2.