Локо София иска Шеридън
Железничарите към ЦСКА: Дайте ни го под наем, но вие му плащайте заплатата
Локо София може да вземе още един играч от ЦСКА след Коста Янев. Столичните железничари искат да привлекат под наем нападателят на армейците Килиан Шеридън, разбра „Тема Спорт”. От ръководството на червено-черните вече са разговаряли с колегите си от Борисовата градина за тази възможност.
От Локо София са поискали ЦСКА да им преотстъпи ирландеца за 6 месеца или за година, но червените изцяло да продължат да му плащат заплатата, което би било доста несправедливо и нагло. Мотивът на железничарите обаче е бил, че при тях Шеридън поне ще играе редовно и по-лесно може да бъде продаден, като разбира се сумата ще влезе в касата на ЦСКА. Така армейците ще могат да се отърват от играча и ще вземат прилични пари за него.
Отделно, участието на червено-черните в Лига Европа също може да допринесе за по-лесната му продажба, както бе с бившия вратар на Славия Райс М’Боли.
Както е известно, нападателят на попада в плановете на Милен Радуканов за новия сезон. В момента Шеридън е на проби в шотландския Хибърниън, от където също го желаят под наем, но с опция за закупуване, тъй като не могат да платят исканите за него 300 000 евро.
Хибс остана с един здрав нападател след контузията на един от титулярите Акпо Содие.
Ирландецът впечатли мениджъра на тима Колин Колдърууд в контролата срещу Иийст Файв, в която отбеляза един гол за победата с 3:1. Колдърууд призна, че е готов да предложи договор на Шеридън, но всичко зависи от преговорите с ЦСКА.
„Килиaн е страхотен футболист. Отдавна познавам качествата му и сега просто затвърдих доброто си впечатление. Надявам се, че ръководството ще успее да го привлече. Имам лукса да го наблюдавам в мач и благодаря за това на ЦСКА, тъй като се съгласиха да го пуснат на проби”, заяви треньорът на Хибс, който е гледал преди време Шеридън и с екипа на Селтик.
Очаква се окончателното решение за бъдещето на нападателе да стане ясно след контролата срещу Барнзли в събота.
Коментари
напиши коментарНапиши коментар