23-07-2019 Локо София започна със загуба

Локо София започна със загуба

23-07-2019 Тема спорт

Андон Гущеров блести с два гола за ФК ЦСКА 1948 Сф

Локомотив София започна сезона във Втора лига със загуба. Червено-черните паднаха с 0:2 при гостуването си на ФК ЦСКА 1948 Сф на "Васил Левски". Двата гола за водения от Петко Петков тим вкара Андон Гущеров.
Мачът започна отлично за домакините. Още във втората минута след тъч и грешка на Домич, който не успя да изчисти топката, която достигна до Гущеров, който от воле на остави шанс на Василев. В 13-ата минута Том опита късмета си, но силният му изстрел намери тялото на Даниел Наумов, който отби. Железничарите наложиха лек натиск и пробив на Мики Орачев завърши с корнер. Веднага след него левият бек на Локомотив шутира в гредата.
В 22-ата минута обаче Гущеров направи 2:0. Нападателят засече подаване на Васил Шопов и стражът Ивайло Василев трябваше отново да вади топката от мрежата си след поредна грешка в отбраната.
В 33-ата минута Гущера докосна хеттрика. Той стреля от фаул, но напречната греда му попречи да реализира. На почивката Младен Додич засили атаката на тима си, вкарвайки в игра Китан Василев на мястото на 15-годишния талант Валентин Николов.
В 53-ата минута Тодор Траянов стреля атрактивно със странична ножица, но топката профуча над вратата. В 69-ата минута Том шутира отдясно, но Наумов парира топката, а преди това отрази и коварен изстрел на Вачев. Железничарите натиснаха своя съперник, но така и не успяха да отбележат.
В 77-ата минута Цветомир Вачев изскочи пред Наумов, но вратарят се хвърли и улови топката преди нападателя. Така един от основните фаворити за промоция започна с 3 точки.

ФК ЦСКА 1948 СФ - ЛОКО СФ 2:0