02-05-2013 Локо СФ и Черно море направиха 0:0 в посредствен мач

Локо СФ и Черно море направиха 0:0 в посредствен мач

02-05-2013 Тема спорт

Локомотив София и Черно море завър??иха наравно 0:0 в пряка битка за оцеляване. Първият мач от 25-тия кръг в А група бе равностоен и в крайна сметка заслужено двата отбора си поделиха по точка, която може би задоволява повече гостите.

Още във 2-а минута Георги ??лиев стреля опасно, но Митрев изби в корнер, а малко след това и Георги Китанов трябва??е да се намесва след изстрел на Крум Биби??ков.

В 7-а минута „моряците“ бяха много близо до попадение, след като Симеон Райков получи топката в чудесна позиция отдясно в близост до вратата на Локомотив. ??зстрелът му обаче за негово нещастие удари страничната греда.

??грата продължи да бъде открита, но до края на полувремето положения за домакините изпуснаха Маркиньос, Биби??ков и Димитър ??лиев, а за гостите удари на Бранимир Костадинов и Брус ??нканго бяха отразени от отличния в този мач Божидар Митрев.

Второто полувреме започна в доста спокойно темпо като в първите му 15 минути няма??е никакви положения пред двете врати.

В 64-а минута Димитър ??лиев пропусна отличен ??анс за гол. След центриране на Маркиньос в наказателното поле, Китанов увисна, ??лиев надскочи всички, но с глава стреля в аут.

Мачът продължи да бъде равностоен, но опасните положения бяха пред вратата на Митрев. Първо Симеон Райков стреля на около метър встрани от целта, а след него ??нканго може??е да донесе успеха, но с мощен ??ут от воле от 11 метра не бе точен.

В края на мача Дани Пеев стреля неточно с глава, а това бе и последното по-опасно положение. ?? 4-те минути добавено време не помогнаха на двата отбора да си вкарат гол и така заслужено си поделиха по една точка, която ги оставя в борбата за оцеляване.

В класирането Черно море е 12-и с 25 точки, следван от Локо София с 24. ?? двата отбора са над зоната на изпадащите, но ако в петък Ботев Враца победи Етър, то врачани ще изравнят по точки столичните „железничари“.