04-02-2013 Локо Пловдив падна от австрийски слабак

Локо Пловдив падна от австрийски слабак

04-02-2013 Тема спорт

Отборът на Локомотив (Пловдив) започна със загуба лагера си в Турция. "Смърфовете" отстъпиха с 0:1 на Вакер (??нсбрук). Хаузер се разписа в 48-ата минута, след като се възползва от центриране отдясно.

Най-добрата възможност за гол през първата част се откри пред австрийците, но гредата спаси Йордан Господинов. Диего Фераресо пък отправи опасен удар към вратата на Вакер, но не успя да се разпи??е.

През втората част неофициален дебют с черно-белия екип направи Владислав Мирчев. Стар??и треньорът на българите Стефан Генов даде ??анс за изява на почти всичките си налични футболисти, като само Мартин Кавдански, Костадин Марков и капитанът Христо Златински играха цял мач. От състава преди двубоя отпадна Атанас Атанасов заради леко мускулно разтежение.

След инкасираното попадение в 48-ата минута "смърфовете" създадоха няколко добри положения, но така и не успяха да изравнят и да избегнат поражението.

Това бе първа проверка за "смърфовете" в Турция и общо четвърта по време на подготовката им. Досега те победиха Калиакра с 1:0 и Гигант (Съединение) с 5:0 и загубиха от Черноморец с 0:2. Само преди дни пък Вакер отстъпи с 1:2 на ЦСКА.