24-01-2014 Локо Пд удари Юрмала с 3:0

Локо Пд удари Юрмала с 3:0

24-01-2014 Тема спорт

Локомотив Пловдив записа първата си победа от зимната подготовка, след като се наложи с 3:0 срещу латвийския Юрмала.

Българският тим се представи на ниво, преди да започнат сериозните тестове, срещу още по-силни противници. На 28 януари Локо Пд излиза срещу украинския Днипро.

Автогол, гол и дузпа бяха попаденията, влезли във вратата на Юрмала.

В 39-та минута, след нару??ение срещу Здравко Лазаров, отдясно по атаката на пловдивчани, капитанът центрира, прати топката около мястото за изпълнение на дузпа, където скочиха няколко футболисти, в крайна сметка защитникът на Юрмала Бенито Монталво си вкара автогол.

В 57-та минута след хубаво центриране на Маламов отляво по атаката, топката прехвърли всички, и стигна до Дани Кики, който бе на ъгъла на вратарското поле. Оттам техничарят с директен ??ут я вкара във вратата на Юрмала за 2:0.

Крайното 3:0 бе оформено 10 минути преди края на мача, след като Мартин Камбуров реализира дузпа, отсъдена за фаул срещу самия него.

Юрмала на два пъти нацели гредите, а Локо Пд има??е претенции за дузпа и през първото полувреме.

Александър Станков пусна в игра всичките си резерви, без вратаря Йордан Господинов, а през целия мач играха само Акалски, Трифонов и Кики.